SkierCon 2024!

Plakat

26 lipca - 28 lipca

piątek 26 lipca 2024 - niedziela 28 lipca 2024

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach | Kinoteatr Polonez

ul. Reymonta 33 | ul. Wita Stwosza 2/4

Trzy dni konwentu: 69,00 zł / Sama niedziela: 30,00 zł / Wejście z zaproszeniem / Dzieci do lat 7: wstęp wolny!

opis wydarzenia

SkierCon 2024!
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Kinoteatr Polonez
26-27 lipca 2024
Wydarzenie biletowane*

Akredytacja za pełne trzy dni konwentu: 69,00 zł / Akredytacja na samą niedzielę (dostępna jedynie w niedzielę na miejscu): 30,00 zł / Nie ma możliwości wykupienia akredytacji na samą sobotę lub na sam piątek. / Osoby, które otrzymały zaproszenia na konwent mogą wymienić je na identyfikator w akredytacji.

 • Dzieci do lat 7 wchodzą na konwent za darmo! Przypominamy o obowiązkowym pobraniu identyfikatora przy wejściu.
 • Dzieci do 13 roku życia muszą przebywać na terenie konwentu pod opieką osoby dorosłej.
 • Osoby w wieku 13-18 lat, pozostające bez opieki rodziców, mogą zakupić bilet po okazaniu pisemnej zgody na uczestnictwo, podpisanej przez opiekuna prawnego.

Zniżki: 

 • Za każdą godzinę prowadzonego samodzielnie punktu programu: 50%
 • Za każdą poprowadzoną sesję RPG: 50%
 • Za wolontariat: 100% za 12h
 • Za przyjęte zgłoszenie w konkursie cosplay „OSkier”: 100%
 • Za przyjęte zgłoszenie w konkursie literackim „JaSkier”: 100%
 • Za przyjęte zgłoszenie w konkursie publicystycznym „JaSkier” im. Mirosława Gołuńskiego: 100%
 • Za przyjęte zgłoszenie w konkursie artystycznym „Narys”: 100%
Spotykamy się w środku lata na Konwencie Letniego Chilloutu!
Jak zawsze w ostatni weekend lipca!
 SkierCon to kraina serkiem i jogurtem płynąca, do której w ostatni weekend lipca zjeżdżają się wędrowcy z bliska i z daleka. Ogromna drużyna śmiałków zbiera się, by przeżywać wspólne przygody, stawiać czoła wyzwaniom dla ciała i dla umysłu, uczyć się od Mędrców i odkrywać prawdziwą magię. Znajdziesz u nas wszystko to, czego potrzebujesz od wymarzonego konwentu, i jeszcze szczyptę czarów do tego.
 Czym właściwie jest ten tajemniczy konwent? Już wam tłumaczymy! To spotkanie wszelkiej maści nerdów, fantastów i magicznych stworzeń, gdzie:
 • dzielimy się wiedzą o najróżniejszych tematach (fantasy, sci-fi, anime, literatura i planszówki i wiele wiele więcej!),
 • rywalizujemy w konkursach,
 • kupujemy wspaniały fantastyczny merch od rękodzielników i wystawców
 • jemy pyszne jedzonko,
 • a co najważniejsze – świetnie spędzamy czas i poznajemy ludzi z podobną zajawką!
Nie byliście nigdy na konwencie? W takim razie musicie spróbować. Na SkierCon zapraszamy osoby o każdym poziomie wtajemniczenia – od adeptów, przez uczniów, aż po mistrzów!
Więcej informacji na: https://www.skiercon.pl

GOŚCIE

ZGŁOSZENIA PUNKTÓW PROGRAMU TRWAJĄ OD 17 KWIETNIA DO 14 CZERWCA

Zgłoś się do SkierConowych konkursów:

 • OSkier – konkurs cosplay – zgłoszenia trwają od 5 maja do 30 czerwca
 • JaSkier – konkurs literacki – zgłoszenia trwają od 2 maja do 30 czerwca
 • JaSkier Publicystyczny im. Mirosława Gołuńskiego – zgłoszenia trwają od 2 maja do 30 czerwca
 • Narys – konkurs artystyczny – zgłoszenia trwają od 1 maja do 30 czerwca

Warte uwagi:

Kino plenerowe

DKF EroicaMuzeum Historii SkierniewicAkademia Rainbow

w Kinie Plenerowym SkierConu
26 lipca, w piątkowy wieczór, o 22:00 zapraszamy do kina pod gwiazdami. Klasyka polskiego kina fantastycznego! Bierzcie kocyki i przybywajcie!

ARTEMIS SBS – symulator mostka gwiezdnego krążownika

Łódzki Fanklub Star Wars

Zawsze chciałeś rzucić znanym tekstem o pułapce? Gdy posyłasz gdzieś ludzi w czerwonych koszulach oni nigdy nie wracają? Za nic nie pozwolisz, by flotylla zdradzieckich tosterów zniszczyła ostatnią nadzieję ludzkości na przetrwanie?

Zapisz się do załogi Artemisa, by na pokładzie statku kosmicznego przemierzać wszechświat. Nie mamy wiele czasu, bo galaktyka została opanowana przez złych kosmitów… Do zobaczenia w hangarze, kosmiczny kowboju!

Artemis to gra symulująca mostek gwiezdnego krążownika – w tej kooperacji każdy z graczy obejmuje jedno z oficerskich stanowisk. Możesz przejąć losy statku ujmując w dłonie stery, być panem życia i śmierci innych kontrolując systemy uzbrojenia, zagłębić się w cuchnące smarem i rozgrzanym metalem wnętrze maszynowni, stanąć przed mapą sektora i patrzeć z satysfakcją jak przeciwnicy zostają anihilowani we wnętrzu czarnej dziury, lub zasiąść przy pokładowych systemach komunikacji, by wysłuchiwać nagan od dowództwa i obelg od wrogich jednostek. Tylko skuteczna współpraca może zapewnić szansę w kosmosie pełnym niebezpieczeństw, współpraca pod wodzą kapitana – jedynego, który zdolny jest wszystkich zgromadzić i podejmować decyzje, które doprowadzą do zwycięstwa!

Games Room

czyli miejsce gdzie można wypożyczyć i zagrać w wybraną grę planszową. Do dyspozycji będzie bogata biblioteka zapewniona nie tylko przez Cech Fantastyki “SkierCon”, ale przede wszystkim przez wspierające nas wydawnictwa. Wolontariusze na miejscu pomogą w wyborze gry dopasowanej do gustu, a jeżeli będzie taka potrzeba to wytłumaczą zasady.

Garncarstwo

Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie

SkierQubasy od naszych przyjaciół z Warsztatu Garncarskiego Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie stały się już tradycją. Powracamy zatem z garncarstwem na żywo. Dzięki już wieloletniej współpracy w tym roku kolejny raz każda chętna osoba może wziąć glinę w swoje ręce i pod okiem niezastąpionych nam garncarzy wykonać swoje własne cuda, jak również zobaczyć, jak zawodowcy z kawałka gliny robią przepiękne dzieła sztuki.

Quadball

SkyWeavers Łódź

Tęskiniliście za Quidditchem? Mamy dobre wieści! W tym roku powracają warsztaty w Quadballa, choć w trochę innym wydaniu! Każdy zaznajomiony z uniwersum Harrego Pottera wie jak ważny dla czarodziejów jest Quadball. Rywalizacja i świetna zabawa! U nas tego nie zabraknie! Co prawda, na miotle nie polatamy, ale to nie znaczy, że będzie nudno!

Dzięki SkyWeavers Łódź możesz poczuć się jak prawdziwy gracz Quadballa i zagrać w mugolską wersję tej jakże popularnej gry! Dołączyć może każdy, najważniejsza jest chęć dobrej zabawy. Zabierz wygodne buty, sportowy strój i dobry humor, a nasi łódzcy zawodnicy wszystkim innym się zajmą!

Retrogaming

Dawne Komputery i Gry

Zapraszamy na interaktywną wystawę retrogamingową, gdzie spotkacie różne maszyny do grania takich firm jak: Nintendo, Sega, Sony, Atari czy Commodore. Ponadto do dyspozycji będą komputery klasy PC z lat ’90 w sieci LAN. Nie zabraknie również turniejów.

Turniej Łuczniczy

Zapraszamy na tradycyjne SkierConowe spotkanie z łucznictwem. W miarę możliwości i frekwencji przybliżymy wam jak obchodzić się z łukiem oraz podzielimy kilkoma anegdotami związanymi z bronią. Nie zabraknie oczywiście także praktyki i wskazówek, mogących stanowić być czy nie być dla waszej RPGowej postaci czy realnie posiadanego w domu łuku.

Turniej o tytuł wielkiego łowczego goblinów to już tradycja starsza niż cele, do których przyjdzie wam strzelać. Do udziału zapraszamy zarówno ludzi z własnym sprzętem (łuki tradycyjne) jak i pewnych siebie pretendentów gotowych strzelać przygotowanym przez nas sprzętem.

Turniej Szermierczy

Zapraszamy na turniej miecza długiego! Walki odbędą się w konwencji sportowej, przy użyciu broni bezpiecznej typu Go-Now. Turniej będzie składać się z eliminacji oraz pojedynków pucharowych. Dla uczestników zapewnione będą obowiązkowe kaski ochronne.

Zapisy będą trwały przez pierwszą godzinę, podczas której będziecie mogli wziąć udział w walkach pozakonkursowych.

Virtual Reality

VRRave

Zapoznaj się z rozrywką przyszłości!

Chcesz poczuć się jak gladiator, snajper albo mistrz Jedi? Dzięki headsetowi Valve Index będziesz w stanie wczuć się w te role jeszcze lepiej niż do tej pory! Z dostępnych gier mamy do zaoferowania symulator gladiatora – GORN, ciekawą polską strzelankę – SUPERHOT oraz klasyk każdego spotkania na VR – Beat Saber! Zapraszamy!