Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Twarowskiej

Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Reymonta 33, 96-100 Skierniewice
tel.: Wanda Łapińska - koordynator UTW 693 698 011

Opis

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego

Patronat naukowy

Regulamin Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2022/2023

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Twarowskiej.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 odbędzie się 5.10.2022r.
o godz. 12.00 w Sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Wykład    inauguracyjny „Relacje międzyludzkie  podstawą naszej egzystencji”  wygłosi

Pan Bogdan  Wawrzyńczyk

 

Tematy wykładów w październiku:

 

Wykłady będą odbywać się w Sali Koncertowej CKiS w każdą środę o godz. 12.00.

05.10 –  Relacje międzyludzkie podstawą naszej egzystencji”   /   Bogdan Wawrzyńczyk

12.10 – „Kultura Andaluzji – gorzkie pomarańcze i cygańskie flamenco”   /   Jarosław Filipek

19.10 – „Świat pełen tajemnic czyli od zagadki trójkąta bermudzkiego po tajemnice złotego

pociągu”  /   dr Kamila Kasperska-Kurzawa

26.10 – „Perły Morza Bałtyckiego”   /   Robert Szewczyk

 

Dodatkowe wydarzenia:

10.10 – DKF dla Seniorów „Ennio”, scenariusz i reżyseria: Giuseppe Tornatore, godz. 12.30

15.10 – Dworki i pałace Mazowsza – Natolin, Konstancin, Otwock – wycieczka autokarowa

15.10 – spektakl „Geriatrix show” – Teatr Mały w Łodzi, godz. 19.15

20.10 – „Jesienne inspiracje” –  warsztaty florystyczne z Marzeną Domasat, godz. 12.00

 

LISTOPAD

02.11 – „Polskie ślady na Łotwie” / Katarzyna Węglicka

09.11 – „Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać” / dr Agnieszka Podolecka

16.11 – „Skierniewice na drodze do niepodległości. Od konfederacji barskiej do 11 listopada 1918 r.”

/ dr Anna Olczak

23.11 Polacy w górach najwyższych. Wanda Rutkiewicz i Jerzy Kukuczka – portrety subiektywne”

/ dr Adam Raszewski

30.11 – „Ustrój Księstwa Warszawskiego według konstytucji z 1807 roku” / Łukasz Saptura

Dodatkowe wydarzenia:

11.11 – spektakl „Pan Tadeusz” – Teatr Mały w Łodzi, godz. 16.15

21.11 – DKF dla Seniorów „Simona” reżyseria i scenariusz Natalia Koryncka-Gruz, godz. 12.30

24.11 – „Wianek w stylu boho – odkrywamy piękno traw i suszu” warsztaty florystyczne z Marzeną Domasat, godz. 12.00 – sala 106

27.11 – Dworki i pałace – śladami Marii Walewskiej i Fryderyka Chopina – wycieczka autokarowa

 

 

                                  ZAJĘCIA FAKULTATYWNE UTW 2022/2023

RYSUNEK I MALARSTWO – Anna Pokora, czwartek godz. 17.00 – 21.00 –  sala 011

WARSZTATY FLORYSTYCZNE – Marzena Domasat , czwartek, godz.12.00 – sala 106 (1 x miesiąc )

ZAJĘCIA INFORMATYCZNEMariusz Kaźmierczak, wtorek, godz. 15.00 – 17.00 – sala 006

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – Izabela Górnicka,

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY „EROIKA” – Agnieszka Skoczek

– poniedziałek – godz. 12.30 – sala koncertowa – ( 1 x miesiąc)

LEKTORATY JĘZYKOWE – sala 006

– JĘZYK NIEMIECKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH II rok – Teresa Marat, poniedziałek, godz. 10.00

– JĘZYK WŁOSKI DAL POCZĄTKUJĄCYCH – Małgorzata Kasprzyk-Figini, środa, godz. 11.00

– JĘZYK HISZPAŃSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH – Patrycja Paradowska, piątek, godz. 10.00

– JĘZYK ANGIELSKI DLA ŚREDNIO ZAAWANSOW. – Karolina Domańska, poniedziałek, godz. 12.00

– JĘZYK ANGIELSKI DLA ŚRDENIO ZAAWANSOW. – Karolina Domańska, wtorek, czwartek, godz. 12.00

– JĘZYK ANGIELSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH II ROK – Karolina Domańska, wtorek, czwartek, godz. 13.00

– JĘZYK ANGIELSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH  – Karolina Domańska, poniedziałek, środa, godz. 13.30

PILATES/ZDROWY KREGOSŁUP Katarzyna Janusz – sala 215

– grupa I – poniedziałek, piątek, godz. 8.00

– grupa II – poniedziałek, piątek, godz. 9.10

– grupa III – środa, godz. 8.30, piątek, godz.10.20

– grupa IV – piątek, godz. 11.30  ( 1 x w tygodniu)

– grupa V – wtorek, czwartek, godz. 14.00

GIMNASTYKA OGÓLNOUSPRAWNIAJĄCA – Izabela Brzezińska – sala 215

– grupa I – wtorek, czwartek, godz. 8.15

– grupa II – wtorek, czwartek, godz. 9.20

– grupa III – wtorek, czwartek, godz. 10.25

JOGA Grażyna  Konarska– sala 116

– grupa I – wtorek, godz. 9.20 – 10.20

– grupa II – wtorek, godz. 10.30 – 11.30

ZUMBA GOLDJoanna Gałka – Walczykiewicz – sala 104

– poniedziałek, godz. 10.30

– środa, godz. 10.00

TANIEC TOWARZYSKI – Lesia Kasjan – sala 104

– wtorek, czwartek, godz. 10.00

LATINO SOLO – Beata Tyborowska – sala 104

– wtorek, czwartek, godz. 9.00

 

Zapraszamy !

Rada Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  1. Wanda Łapińska - koordynator UTW
  2. Janina Szafrańska - przewodnicząca Rady Słuchaczy
  3. Zofia Caban - członek Rady Słuchaczy
  4. Lucyna Kałwak - członek Rady Słuchaczy
  5. Grażyna Nowomiejska - członek Rady Słuchaczy
  6. Grażyna Połeć - członek Rady Słuchaczy
  7. Małgorzata Rosowska - członek Rady Słuchaczy
  8. Janina Urbanek - organizator wycieczek krajoznawczych
Marlena Mazurek