Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Twarowskiej

Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Reymonta 33, 96-100 Skierniewice
tel.: Wanda Łapińska - koordynator UTW 570 699 155

Grafik zajęć

ROK 2020/2021

Regulamin Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Do pobrania

W związku z dodatkowymi obostrzeniami wprowadzonymi 17.10.2020 r (Skierniewice znalazły się w czerwonej strefie) zostają zawieszone do odwołania następujące zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku:

– pilates /zdrowy kręgosłup

– gimnastyka ogólnousprawniąjąca

– zumba

WYKŁADY 2020/2021 – Kinoteatr Polonez,  godz. 12.00

PAŹDZIERNIK 2020

  • 07.X – „Ekonomia piękna tylko w sztuce”   /    dr Beata Groblewska-Bogusz
  • 14.X – „Na Wileńszczyźnie”    /  Katarzyna Węglicka
  • 21.X – „Rozważny i Romantyczny” czyli opowieść o dwóch książętach Poniatowskich: Stanisławie i Józefie”    /   Emilia Szutenbach
  • 28.X – „Skierniewickie nekropolie”  /   Łukasz Konopacki

Dodatkowy wykład: 

21.X – godz. 11.00 – „Senior Bezpieczny w Sieci – Cyberbezpieczeństwo” / Adrian Oleksiak

LISTOPAD

  • 04.XI – „W góry, w góry miły bracie… od Czarnohory po Zakarpacie” / Katarzyna Węglicka
  • 18.XI – „Źródła historyczne i metrykalne jako baza do budowy drzewa genealogicznego” / Jarosław Chęcielewski
  • 25.XI – „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”  /  spotkanie z  Michałem Foggiem

 

GRUDZIEŃ

  • 02.XII – „Historia Stanów Zjednoczonych do wojny secesyjnej” / Łukasz Saptura
  • 09.XII – „Polskie Inflanty” / Katarzyna Węglicka
  • 16.XII – „250. Urodziny Ludwiga van Beethovena ” / Izabela Przecherska – Banaszczyk

Inne formy zajęć – październik 2020

15.X – godz. 10.00 – Klub Konstancja, ul.Kopernika 5

warsztaty twórcze (bezpłatne) w ramach  Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+:

– florystyka – las w słoiku,

– malarstwo,

– rękodzieło – biżuteria z filcu.

22.X – godz. 11.00 – „Senior w harmonii z naturą”, czyli wspólny projekt UTW w Skierniewicach i Łowiczu obejmujący zajęcia terenowe na obszarze Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – wycieczka (bezpłatna) – zgłoszenia do 15.X – odwołane

29.X – godz. 12.00 – warsztaty florystyczne z Marzeną Domasat – Kinoteatr Polonez – zgłoszenia i opłaty do 15.X

Plan zajęć  fakultatywnych UTW –  2020/2021

WARSZTATY FLORYSTYCZNE – Marzena Domasat, czwartek, godz. 12.00 –  Kinoteatr Polonez

1 raz w miesiącu – I spotkanie 29.10. 2020

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – Mariusz Kaźmierczak, poniedziałek, wtorek, środa,  godz. 15.00

Klub Konstancja, ul Kopernika 5 

Zajęcia są refundowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Szkolenia komputerowe dla osób 50+”.

JĘZYK NIEMIECKI – Maria Pluta, poniedziałek,  godz. 12.45 – 14.15

JĘZYK ANGIELSKI DLA ZAAWANSOWANYCH Gr. I – Karolina Domańska, środa, godz. 8.30 – 9.30

JĘZYK ANGIELSKI DLA ŚREDNIO ZAAWANS. Gr. II – Karolina Domańska, środa, godz. 10.00 – 11.00

JĘZYK ANGIELSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH. Gr. III – Karolina Domańska, wtorek, godz. 11.30 – 12.30,

czwartek, godz. 11.00 – 12.00

JĘZYK ANGIELSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH – Adam Chęcielewski, wtorek, godz. 14.00 – 15.00

JĘZYK ANGIELSKI DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH – Adam Chęcielewski, wtorek, godz. 15.00 –

16.00

  Klub Konstancja, ul. Kopernika 5

PILATES/ZDROWY KREGOSŁUP – Katarzyna Janusz

wtorek, Gr. I godz. 10.00, Gr. II godz. 11.15

środa,  Gr. III godz. 8.00 , Gr. IV godz. 9.15

piątek, Gr. III godz. 8.00, Gr. IV godz. 9.10, Gr. I gr. 10.20, Gr. II godz.  11.30

sala Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul Pomologiczna 10                                                                                                                                                        

GIMNASTYKA OGÓLNOUSPRAWNIAJĄCA – Marta Reszel

poniedziałek, czwartek,  Gr. I  7.50, Gr. II 9.05, Gr. III 10.20

 sala Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul Pomologiczna 10                                                                                                                                                 

JOGA – Monika Kwiecińska, środa, godz. 9.00 – Klub Konstancja, ul Kopernika 5

ZUMBA GOLD – Joanna Gałka – Walczykiewicz, środa, piątek  godz. 10.45 – Kinoteatr Polonez 

Ceny

- Florystyka – 45 zł/ 1 raz w miesiącu

- Pilates / zdrowy kręgosłup  – 70 zł/ miesiąc - 2 razy w tygodniu

- Gimnastyka ogólnousprawniająca – 70 zł / miesiąc - 2 razy w tygodniu

- Joga – 50 zł / miesiąc – 1 raz w tygodniu

- Zumba – 70 zł / miesiąc – 2 razy w tygodniu

- Język angielski dla początkujących – 280 zł / 40 godz. (grupy 10 os.)

- Język angielski dla średniozaawansowanych – 280 zł / 40 godz. (grupy 10 os.)

- Język angielski dla zaawansowanych – 400 zł / 40 godz. (grupy min.6 os.)

- Język niemiecki dla początkujących – 280 zł / 40 godz. (grupy 10 os.)
Rada Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  1. Wanda Łapińska - koordynator UTW
  2. Janina Szafrańska - przewodnicząca Rady Słuchaczy
  3. Zofia Caban - członek Rady Słuchaczy
  4. Lucyna Kałwak - członek Rady Słuchaczy
  5. Marlena Mazurek - kronikarz
  6. Grażyna Nowomiejska - członek Rady Słuchaczy
  7. Grażyna Połeć - członek Rady Słuchaczy
  8. Małgorzata Rosowska - członek Rady Słuchaczy
  9. Janina Urbanek - organizator wycieczek krajoznawczych