Zespół CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach to miejsce, w którym pracują ludzie pełni pasji, zaangażowania i doświadczenia zdobytego na przestrzeni lat.

Skład zespołu

Anna Walczak
Dyrektor
Agnieszka Kubik-Śliczniak
Z-ca dyrektora ds. organizacji i marketingu
Animatorka, instruktorka teatralna i koordynatorka przy projektach z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej. Aktorka i współtwórczyni przedstawień Teatru Realistycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych- Fundacji Teatr Realistyczny i Towarzystwie Artystycznym Skierniewice.
Ilona Paluchowska
Z-ca dyrektora ds. merytorycznych
Anna Kostrzewa
Główna księgowa
Uwielbia kontakt z ludźmi, co wykorzystuje w codziennej pracy. Zaraża uśmiechem i pozytywną energią. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie na rowerze oraz spacerach, odwiedzając znane jak i mniej znane miejsca.
Anna Bruger
Starsza specjalistka ds. organizacji i kadr
Z wykształcenia specjalistka ds. ochrony środowiska. Pracowała jako dziennikarka i jest naszą specjalistką ds. promocji. Można ją spotkać na wydarzeniach CKiS, zawsze przychodzi z aparatem, albo na cekisowych korytarzach z notesem w ręku.
Katarzyna Michałowska
Kierownik działu promocji i informacji
Z wykształcenia jest animatorką kultury i andragogiem. Przez przypadek zainteresowała się grafiką komputerową i odkryła, że to jest to, co chce robić w życiu. Prywatnie najbardziej lubi gotować.
Małgorzata Molus-Karpińska
Specjalistka ds. promocji
Dariusz Dzik
Specjalista ds. promocji
Kacper Adamiec
Specjalista ds. promocji
Renata Lipińska
Starsza księgowa
W kinie Polonez pracuje od 2014 roku. Uśmiechnięta, lubiąca pracę z ludźmi.
Karolina Lelonkiewicz
Księgowa
Bożena Jasnowska-Baran
Specjalista ds. płac
Z wykształcenia politolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych. Działacz społeczny w Stowarzyszeniu na Rzecz Młodzieży „Brama” w Skierniewicach oraz Towarzystwie Artystycznym Skierniewice. Miłośnik muzyki, kolarz i tenisista amator.
Adam Michalak
Kierownik działu impresariatu
Doświadczony pracownik kultury, operator filmowy, montażysta filmów reportażowych. Od 16 lat związany z organizacją festiwalu muzycznego Rock May Festival. W przeszłości przez 7 lat prowadził Klub Jazzowy Swing, a także klub filmowy dla młodzieży.
Mirosław Sumiński
Starszy specjalista ds. edukacji artystycznej i impresariatu
Iga Radomska
Kierownik działu edukacji artystycznej
Z wykształcenia historyk, jednak to praca w kulturze wypełniła jej życie. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych. Obecnie odpowiada za edukację artystyczną i koordynuje działalność Uniwersytetu III Wieku.
Wanda Łapińska
Główna specjalistka edukacji artystycznej i koordynacji UTW
Z wykształcenia kulturoznawca. Ukończyła studia podyplomowe: zarządzanie kulturą. Kocha kino, co z powodzeniem wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Nadzoruje program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Młodzieżowy Klub Filmowy "kinofeel" oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Eroica"
Agnieszka Skoczek
Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Anna Kińska
Specjalista ds. organizacji wydarzeń kulturalnych
Michał Krzesiak
Kierownik działu plastycznego
Od 1993 roku uprawia samodzielną działalność artystyczną w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki projektowej i wydawniczej oraz tkaniny artystycznej. Od 1997 prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Laureatka Parowozu Kultury 2017.
Anna Pokora
Instruktor plastyki
Agata Ignaczak
Instruktor plastyki
Justyna Czerwińska
Instruktor plastyki
Maciej Herian
Instruktor plastyki
Jest osobą, która naprawi problem, o którym nie wiedziałeś, w sposób którego nie rozumiesz. Zawód wykonywany - administrator każdej estrady, czyli osoba, od której zależy być albo nie być instrumentalistów na scenie; której atrybutem jest konsola a bronią volume. W wolnej chwili zajmuje się sztuką organizacji elementów dźwiękowych w czasie.
Mariusz Kaźmierczak
Kierownik działu technicznego
Witold Marjański
Realizator dźwięku
Bartłomiej Lorenc
Specjalista ds. urządzeń akustycznych i audiowizualnych
Marcin Wrzodak
Kierownik działu administracyjno-gospodarczego
Ireneusz Antosik
Specjalista ds. gospodarczych
Magdalena Kiepura
Specjalistka ds. administracyjnych
Mariola Bura
Pracownik gospodarczy
Grażyna Michałowska
Pracownik gospodarczy
Mariola Szymczyk
Pracownik gospodarczy
Ewa Sałkowska
Pracownik gospodarczy
Mówimy o nim "złota rączka". Zawsze pomocny i przyjazny ludziom. Z zamiłowania ogrodnik, który dba o zieleń i czystość terenu CKiS.
Jan Gozdera
Pracownik gospodarczy
Sławomir Michalski
Pracownik gospodarczy
Sprawuje opiekę merytoryczną w klubie ''Konstancja''. Prowadzi zajęcia w Zespole Piosenki ''Tęcza'', w grupie ''Rytmika'' oraz indywidualne zajęcia wokalne. Przygotowuje dzieci i młodzież do udziału w Regionalnych i Ogólnopolskich Konkursach i Festiwalach Piosenki. Jest współorganizatorem Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu ''Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka''. Jako juror i trener wokalny wielokrotnie zapraszana do udziału w konkursach i festiwalach piosenki.
Irena Socichowska
Instruktor ds. muzyki
Piotr Bigos
Kierownik Kinoteatru Polonez
Z wykształcenia menadżer i animator kultury. Od 1995 roku pracuje w naszym kinie. Od 2014 roku koordynator comiesięcznych spotkań w Kinie Dla Kobiet. Kocha kino i dobrą książkę.
Ewa Pawlik
Główny specjalista ds. programowych Kinoteatru POLONEZ
Do zespołu w kasie kina Polonez dołączyła w 2013 roku. Dowcipna, pogodna, lubiąca swoją pracę.
Edyta Fijałkowska
Kasjerka
Od 1986 roku związana ze skierniewicką kulturą. Pracowała w Klubie Relax, Klubie Konstancja. Była kadrową w dawnym MOK-u.
Małgorzata Golis
Kasjerka
Od 2007 roku pracuje w kabinie. Pomysłowy, kreatywny. Kinooperator z charakterem i z powołania.
Krzysztof Kocemba
Operator obsługi i naprawy urządzeń technicznych
Monika Kotowska
Główny specjalista ds. tańca. Kierownik Akademii Tańca 4-20
Iwona Przybylska-Piorun
Pracownik gospodarczy
W Polonezie pracuje od 2016 roku. Zajmuje się obsługą urządzeń projekcyjnych, odpowiedzialny za światło oraz dźwięk podczas imprez. W pracy to maszyna, nie je, nie śpi tylko działa. Pełny kreatywności i pomysłów. Lubi rzeczy praktyczne, ale nie przejdzie obojętnie obok nowinek i gadżetów.
Piotr Bester
kinooperator
Z wykształcenia socjolog kultury. Autorka artykułów prasowych z zakresu historii i kultury oraz dwóch książek. Długoletnie doświadczenie dziennikarskie wykorzystuje w kreowaniu pozytywnego wizerunku Akademii Twórczości, w której koordynuje warsztaty rękodzielnicze i edukacyjne, organizuje wystawy oraz zajmuje się informacją kulturalną.
Aneta Kapelusz
Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Długoletni pracownik promocji województwa skierniewickiego, powiatu żyrardowskiego i Miasta Skierniewice. Popularyzatorka wiedzy o historii miasta i jego dawnych mieszkańcach, laureatka Parowozu Kultury 2017. Pracując w Akademii Twórczości koordynuje działania Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera, promuje dziedzictwo kulturowe, rękodzieło i twórczość ludową regionu organizując wystawy tematyczne, imprezy, warsztaty.
Małgorzata Lipska-Szpunar
Instruktor
Blisko 15 lat związany z Radiem RSC. Wiecznie niezadowolony z wywiadów, które robi. Lubi się uczyć i przygotowywać się do kolejnych rozmów. Miłośnik Quentina Tarantino i muzyki filmowej. Zdarza się mu poprowadzić jakąś imprezę masową. W chwilach tremy – ziewa. Jego codzienny program „Popołudniówka” to zbiór wydarzeń, które miały lub będą mieć miejsce w naszym regionie.
Maciej Bąba
P.o. Redaktor naczelny
Od 18 lat pracuje w radiu. Udało mu się połączyć pasję z pracą i do dziś sprawia mu to przyjemność. Poza godzinami pracy chętnie uprawia turystykę pieszo-rowerową, słucha muzyki i chętnie ogląda dobre kino.
Ireneusz "Walery" Walendzik
Specjalista ds. realizacji dźwięku
Dagmara Obrębska
Redaktor muzyczny - prezenter
Dariusz Machowski
Dziennikarz
Dominika Radomska
Kierownik działu reklamy i marketingu
Dariusz Rosiak
Główny specjalista ds. obsługi i konserwacji urządzeń
Arkadiusz Żytka
Dziennikarz
Magdalena Gorożankin
Dziennikarz
Michał Krawczyk
Dziennikarz
Monika Fronc
Specjalista ds. reklamy i marketingu
Kasia Kajda
Kierownik działu ds. informacji turystycznej
Beata Choińska
Specjalista ds. informacji turystycznej