Zespół CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach to miejsce, w którym pracują ludzie pełni pasji, zaangażowania i doświadczenia zdobytego na przestrzeni lat.

Skład zespołu

Ryszard Krasnodębski
Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki
Agnieszka Kubik-Śliczniak
Z-ca dyrektora
Uwielbia kontakt z ludźmi, co wykorzystuje w codziennej pracy. Zaraża uśmiechem i pozytywną energią. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie na rowerze oraz spacerach, odwiedzając znane jak i mniej znane miejsca.
Anna Bruger
Sekretarka i specjalistka ds. kadr
Z wykształcenia specjalistka ds. ochrony środowiska. Pracowała jako dziennikarka i jest naszą specjalistką ds. promocji. Można ją spotkać na wydarzeniach CKiS, zawsze przychodzi z aparatem, albo na cekisowych korytarzach z notesem w ręku.
Katarzyna Michałowska
Specjalistka ds. promocji
Z wykształcenia jest animatorką kultury i andragogiem. Przez przypadek zainteresowała się grafiką komputerową i odkryła, że to jest to, co chce robić w życiu. Prywatnie najbardziej lubi gotować.
Małgorzata Molus-Karpińska
Specjalistka ds. promocji
Dariusz Dzik
Specjalista ds. promocji
Anna Kostrzewa
Główna księgowa
W kinie Polonez pracuje od 2014 roku. Uśmiechnięta, lubiąca pracę z ludźmi.
Karolina Lelonkiewicz
Księgowa
Bożena Jasnowska-Baran
Specjalista ds. płac
Renata Lipińska
Księgowa
Animatorka, instruktorka teatralna i koordynatorka przy projektach z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej. Aktorka i współtwórczyni przedstawień Teatru Realistycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych- Fundacji Teatr Realistyczny i Towarzystwie Artystycznym Skierniewice.
Ilona Paluchowska
Kierownik działu impresariatu i edukacji artystycznej
Doświadczony pracownik kultury, operator filmowy, montażysta filmów reportażowych. Od 16 lat związany z organizacją festiwalu muzycznego Rock May Festival. W przeszłości przez 7 lat prowadził Klub Jazzowy Swing, a także klub filmowy dla młodzieży.
Mirosław Sumiński
Starszy specjalista ds. edukacji artystycznej i impresariatu
Z wykształcenia historyk, jednak to praca w kulturze wypełniła jej życie. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych. Obecnie odpowiada za edukację artystyczną i koordynuje działalność Uniwersytetu III Wieku.
Wanda Łapińska
Główny specjalista ds. edukacji artystycznej
Z wykształcenia politolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych. Działacz społeczny w Stowarzyszeniu na Rzecz Młodzieży „Brama” w Skierniewicach oraz Towarzystwie Artystycznym Skierniewice. Miłośnik muzyki, kolarz i tenisista amator.
Adam Michalak
Starszy specjalista ds impresariatu
Z wykształcenia kulturoznawca. Ukończyła studia podyplomowe: zarządzanie kulturą. Kocha kino, co z powodzeniem wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Nadzoruje program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Młodzieżowy Klub Filmowy "kinofeel" oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Eroica"
Agnieszka Skoczek
KOORDYNATOR EDUKACJI FILMOWEJ
Od 1993 roku uprawia samodzielną działalność artystyczną w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki projektowej i wydawniczej oraz tkaniny artystycznej. Od 1997 prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Laureatka Parowozu Kultury 2017.
Anna Pokora
Instruktor plastyki
Jest osobą, która naprawi problem, o którym nie wiedziałeś, w sposób którego nie rozumiesz. Zawód wykonywany - administrator każdej estrady, czyli osoba, od której zależy być albo nie być instrumentalistów na scenie; której atrybutem jest konsola a bronią volume. W wolnej chwili zajmuje się sztuką organizacji elementów dźwiękowych w czasie.
Mariusz Kaźmierczak
Informatyk, Specjalista ds. obsługi urządzeń audiowizualnych i akustycznych
Zawsze chętny i gotowy do pomocy. Nie zna słowa "niemożliwe"
Norbert Kupny
Kierownik działu administracyjno-gospodarczego
Ireneusz Antosik
Specjalista ds. administracyjnych i gospodarczych
Grażyna Michałowska
Pracownik gospodarczy
Mariola Bura
Pracownik gospodarczy
Mówimy o nim "złota rączka". Zawsze pomocny i przyjazny ludziom. Z zamiłowania ogrodnik, który dba o zieleń i czystość terenu CKiS.
Jan Gozdera
Pracownik gospodarczy
Sprawuje opiekę merytoryczną w klubie ''Konstancja''. Prowadzi zajęcia w Zespole Piosenki ''Tęcza'', w grupie ''Rytmika'' oraz indywidualne zajęcia wokalne. Przygotowuje dzieci i młodzież do udziału w Regionalnych i Ogólnopolskich Konkursach i Festiwalach Piosenki. Jest współorganizatorem Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu ''Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka''. Jako juror i trener wokalny wielokrotnie zapraszana do udziału w konkursach i festiwalach piosenki.
Irena Socichowska
Instruktor ds. muzyki
Z wykształcenia jest nauczycielem, od lat zajmuje się edukacją plastyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Sama jest czynnym plastykiem i organizatorem wystaw.
Regina Kochanowska
Instruktor plastyk
Piotr Bigos
Kierownik Kinoteatru Polonez
Z wykształcenia menadżer i animator kultury. Od 1995 roku pracuje w naszym kinie. Od 2014 roku koordynator comiesięcznych spotkań w Kinie Dla Kobiet. Kocha kino i dobrą książkę.
Ewa Pawlik
Główny specjalista ds. programowych Kinoteatru POLONEZ
Do zespołu w kasie kina Polonez dołączyła w 2013 roku. Dowcipna, pogodna, lubiąca swoją pracę.
Edyta Fijałkowska
Kasjerka
Od 1986 roku związana ze skierniewicką kulturą. Pracowała w Klubie Relax, Klubie Konstancja. Była kadrową w dawnym MOK-u.
Małgorzata Golis
Kasjerka
Od 2007 roku pracuje w kabinie. Pomysłowy, kreatywny. Kinooperator z charakterem i z powołania.
Krzysztof Kocemba
Operator obsługi i naprawy urządzeń technicznych
Monika Kotowska
Główny specjalista ds. tańca. Kierownik Akademii Tańca 4-20
Iwona Przybylska-Piorun
Pracownik gospodarczy
W Polonezie pracuje od 2016 roku. Zajmuje się obsługą urządzeń projekcyjnych, odpowiedzialny za światło oraz dźwięk podczas imprez. W pracy to maszyna, nie je, nie śpi tylko działa. Pełny kreatywności i pomysłów. Lubi rzeczy praktyczne, ale nie przejdzie obojętnie obok nowinek i gadżetów.
Piotr Bester
kinooperator
Bartłomiej Lorenc
Specjalista ds. obsługi i naprawy urządzeń
Z wykształcenia socjolog kultury. Autorka artykułów prasowych z zakresu historii i kultury oraz dwóch książek. Długoletnie doświadczenie dziennikarskie wykorzystuje w kreowaniu pozytywnego wizerunku Akademii Twórczości, w której koordynuje warsztaty rękodzielnicze i edukacyjne, organizuje wystawy oraz zajmuje się informacją kulturalną.
Aneta Kapelusz
Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Długoletni pracownik promocji województwa skierniewickiego, powiatu żyrardowskiego i Miasta Skierniewice. Popularyzatorka wiedzy o historii miasta i jego dawnych mieszkańcach, laureatka Parowozu Kultury 2017. Pracując w Akademii Twórczości koordynuje działania Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera, promuje dziedzictwo kulturowe, rękodzieło i twórczość ludową regionu organizując wystawy tematyczne, imprezy, warsztaty.
Małgorzata Lipska-Szpunar
Instruktor
Paulina Wodnicka
Redaktor naczelna
Od 18 lat pracuje w radiu. Udało mu się połączyć pasję z pracą i do dziś sprawia mu to przyjemność. Poza godzinami pracy chętnie uprawia turystykę pieszo-rowerową, słucha muzyki i chętnie ogląda dobre kino.
Ireneusz "Walery" Walendzik
Specjalista ds. realizacji dźwięku
Blisko 15 lat związany z Radiem RSC. Wiecznie niezadowolony z wywiadów, które robi. Lubi się uczyć i przygotowywać się do kolejnych rozmów. Miłośnik Quentina Tarantino i muzyki filmowej. Zdarza się mu poprowadzić jakąś imprezę masową. W chwilach tremy – ziewa. Jego codzienny program „Popołudniówka” to zbiór wydarzeń, które miały lub będą mieć miejsce w naszym regionie.
Maciej Bąba
Dziennikarz - prezenter
Dagmara Obrębska
Dziennikarz - prezenter
Dariusz Machowski
Dziennikarz - prezenter
Dominika Radomska
Specjalista ds. marketingu i reklamy
Dariusz Rosiak
Specjalista ds. obsługi i konserwacji urządzeń
Łukasz Saptura
Dziennikarz
Iga Radomska
Specjalista ds. informacji turystycznej
Kasia Kajda
Specjalista ds. informacji turystycznej
Agnieszka Stępniewska
Specjalista ds. informacji turystycznej