Grupa teatralna „Teatr Negatyw”

Teatr Negatyw
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Reymonta 33
tel.: 502112929

Opis

To teatr, który łączy działania  teatru dramatycznego i teatru absurdu. Najczęściej realizuje własne scenariusze, ocierając się o tak zwany teatr reżysera, czyli teatr  autorski, gdzie reżyser jest twórca wszelkich składników przedstawienia, a  jeśli wystawiany jest po części tekst innego autora, to jest wyraźnie umiejscowiony w charakterystycznym dla tego teatru klimacie i nurcie.

Teatr Negatyw dzięki temu ma swój własny charakter, porusza tematy, które są pretekstem do analizy otaczającego nas świata zewnętrznego, jak i tego, który funkcjonuje w wyobrażeniach aktorów i widza.

Poprzez analizę sztuk teatralnych i wielowymiarowego spojrzenia na bohaterów można dostrzec inne aspekty życia, można wzruszać i poruszać, a już na pewno zawsze zapaść w pamięć. Uczestnictwo  w tej grupie teatralnej, to nie tylko realizacja spektakli, nauka sztuki aktorskiej czy granie przedstawień na konkursach, przeglądach, festiwalach, podczas premier, itd. To sposób na odkrywanie siebie. To miejsce dla wrażliwych, często niespokojnych dusz, osób niepewnych siebie, szukających odpowiedzi. To przestrzeń i czas, który zmienia wszystko na zawsze.

Funkcja Teatru Negatyw:

To przede wszystkim funkcja społeczna, którą nazywamy funkcją kompensacyjną. Polega na zastąpieniu „czegoś – czymś”. Nie chodzi tu o to, że teatr jest antidotum na barak pomysłu na życie. W tym szczególnym rozumieniu, teatr staje się w jakimś momencie życia człowieka UZUPEŁNIENIEM pustki, która jest poczuciem braku owego „czegoś”.

Tak, jak nie istnieje cisza, gdyż jest jedynie brakiem mowy, tak nie istnieje pustka – a teatr w życiu jednostki, jest dopełnieniem procesu kształtowania się jej osobowości.

Uczestnictwo w zespole teatralnym to także wypełnienie estetycznej czy innymi słowy artystycznej funkcji, która zaspakaja potrzebę piękna w życiu człowieka. W Teatrze Negatyw dzieje się to właśnie przez tworzenie spektakli, naukę sztuki aktorskiej, uwrażliwieniu na świat i zrozumieniu siebie.

 

Zajęcia:

1. Młodzież:

zajęcia polegają na przygotowaniu do gry scenicznej, przyswajaniu sztuki aktorskiej wraz elementami improwizacji kontaktu, teatru przedmiotu, wyobraźni oraz elementów teatru pantomimy. Kultura żywego słowa oraz praca nad rolą umożliwia stworzenie spektaklu teatralnego zgodnie ze sztuką teatru ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb samorealizacji artystycznej.

2. Dzieci:

Zajęcia mają charakter edukacji teatralnej. Przez formę animacji i gier teatralnych grupa przygotowuje spektakl o tematyce dziecięcej. Podczas zajęć oprócz tworzenia postaci scenicznej, dzieci otrzymują wiedzę na temat teatru, kreacji, animacji przedmiotu i teatru lalek.

  • Dodatkowe zajęcia 1 raz w miesiącu w w sobotę lub niedzielę do południa – te zajęcia zawsze będą ustalane razem z całą grupą.
  • Nieodpłatne konsultacje recytatorskie dla członków grupy.
  • Premiera spektaklu styczeń 2020 rok.
  • 27 marca 2020 rok Międzynarodowy Dzień Teatru, z tej okazji występ w Skierniewicach.

 

 

Ceny

Koszt miesięczny 70 zł
Instruktorzy
Izabella Anna Worona

Izabella Anna Worona

starszy instruktor ds. teatru

numer telefonu: 502112929
Reżyser, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu, im. Ludwika Solskiego ( obecna AST we Wrocławiu)