Rodzinny Poranek w Kinie: „Najlepsze urodziny Królika Karola”

Plakat

3 marca

niedziela 3 marca 2024 o 11:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

sala koncertowa

Reymonta 33

12 zł

opis wydarzenia

3.03.2024, godz. 11:00 „Najlepsze urodziny Królika Karola”, bilety: 12 zł

 

Reżyseria: Michael Ekblad

Produkcja: Niemcy, Niderlandy, Szwecja 2021

Czas trwania: 75 min

Kategoria wiekowa: 4+

Dystrybucja: Młode Horyzonty

 

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE W NIEDZIELNY PORANEK DZIECI RAZEM Z RODZICAMI!

ZAPRASZAMY NA MĄDRE KINO DLA NAJMŁODSZYCH, PORUSZAJĄCE WAŻNE TEMATY, DOSTOSOWANE DO WIEKU DZIECI, Z EDUKACYJNYM NASTAWIENIEM.

TYM RAZEM ZAPRASZAMY WAS NA KINOWE SPOTKANIE Z PRZYGODAMI KRÓLIKA KAROLA! CZY PLANOWANE PRZYJĘCIE URODZINOWE ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z PLANEM? CZY ZAWSZE DZIEJE SIĘ TAK JAK TEGO CHCEMY?

 

SEANS PRZYJAZNY SENSORYCZNIE:

 

– przyciszony dźwięk

– przyciemnione, ale niewygaszone światło

– brak reklam

 

 

Sto lat Karol! Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania…

 

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę! Spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

 

Pełna radości animacja dla najmłodszych na podstawie książek uwielbianej Rotraut Susanne Berner.

 

Kinowe spotkanie z przygodami Królika Karola może być świetnym punktem wyjścia do wielu rozmów z dziećmi, pretekstem do poruszenia tematów, które są im bliskie, ale jednocześnie bywają też trudne, takich jak: rodzina, rodzeństwo, przyjaźń. Pozwolą też porozmawiać o tym, że nie zawsze wszystko dzieje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, co nie znaczy, że finalnie nie może się dobrze zakończyć.

 

Film otrzymał Znak Jakości Zespołu Edukatorów Filmowych!

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=BjX4XiLkYmM