Rodzinny poranek w kinie: Lekcje animacji z Se-ma-forem

Plakat

24 września

niedziela 24 września 2017 o 11:00

Kinoteatr Polonez

ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice

Bilet normalny: 8,00 zł
Bilet ulgowy:
warsztaty

opis wydarzenia

Lekcje animacji z Se-ma-forem składają się aż z trzech części! To trzy godziny wypełnione warsztatami i pokazami animacji. Teorią i praktyką. Pani Justyna Graczyk, animator kultury, przyjedzie do nas ze słynnego łódzkiego muzeum: Se-ma-for.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia

1. Making of Parauszek

Jak powstawał serial o Parauszku, animacja lalkowa, technika poklatkowa.

2. Warsztaty – lekcja animacji

Wstęp do animacji poklatkowej to pełna nowych doświadczeń lekcja. Zawierająca w sobie elementy wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Dzięki ciekawym zajęciom odkryjecie piękno sztuki filmowej. W unikatowy sposób dowiecie się jak powstaje niezwykła płynność ruchu uwieczniona na kliszy filmowej, a tym samym będziecie mieli możliwość stworzyć własne książeczki animacyjne. Zajęcia te pozwalają zobaczyć więcej niż to, co widzimy na co dzień. Dzisiejsze kino to nie to samo co podróż przez cały proces powstawania animacji metodą poklatkową. Dzięki tej lekcji będziecie mieli okazję zdobyć umiejętności oraz cechy godne profesjonalnego animatora.

Wcielić się w rolę plastyka, modelarza, konstruktora czy też operatora kamery. Ugryziemy ten wątek z różnych perspektyw, by móc pochłonąć jak najwięcej animowanego piękna. Przyjdź by dowiedzieć się czym jest zootrop, negatyw czy piksilacja.

3. Projekcja serialu „Parauszek i przyjaciele”

Odcinki: „Ratujmy misia”, „Samolot”, „Detektyw Parauszek”

Warsztaty wraz z pokazem odbędą się w Kinoteatrze Polonez 24 września w godzinach 11.00 – 14.00