Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

Plakat

30 sierpnia

piątek 30 sierpnia 2024 o 18:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

sala koncertowa

Reymonta 33

Bilet normalny: 90,00 zł
Bilet ulgowy:

opis wydarzenia

Z przykrością informujemy, że ze względu na problemy zdrowotne artysty, zmuszeni jesteśmy zmienić termin występu Piotra Bałtroczyka.

Nowa data: 30 sierpnia 2024 godz. 18.00

Wszystkie zakupione przez Państwa bilety zachowują ważność. Zwrotów można dokonywać w miejscu zakupu biletów. Więcej informacji otrzymają Państwo z systemu biletowego, w którym dokonany był zakup.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację, a Panu Piotrowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Organizator wydarzenia:

Agencja Artystyczna Start

tel 661 664 887

 

Piotr Bałtroczyk Stand-up:
Starość nie jest dla mięczaków

30.08.2024, godz. 18:00

CKiS, sala koncertowa

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373741

 

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.

 

To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.

Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

 

Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.

 

Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gówno z barana”.

BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.

Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

 

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.

 

Wszystko jest inspiracją …

Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …

Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .

 

Bilety do nabycia wyłącznie na: https://biletyna.pl/event/view/id/373741