DKF „Eroica”: Rimini

Plakat

31 stycznia

wtorek 31 stycznia 2023 o 19:00

Centrum Kultury i Sztuki

Sala koncertowa

Reymonta 33

Bilet normalny: 15,00 zł

opis wydarzenia

DKF „Eroica”

31.01.2023, godz. 19:00 „Rimini” , bilet: 15 zł

Sala koncertowa, CKiS,ul. Reymonta 33

Reżyseria: Ulrich Seidl

Scenariusz: Ulrich Seidl, Veronika Franz

Występują: Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg

Zdjęcia: Wolfgang Thaler

Gatunek: Dramat psychologiczny/ Komedia

Produkcja: Austria/Francja/Niemcy 2022

Czas trwania: 114 min.

Dystrybutor: Aurora Films

 

Historia przebrzmiałego muzyka, który musi się zmierzyć ze swoją przeszłością.

 

Richie Bravo (w tej roli Michael Thomas), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie.

 

Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla

najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi. Zwłaszcza że finansowe potrzeby Richiego wzrastają. Nie tylko z uwagi na chorobę ojca, ale i ze względu na to, że jedną z poznanych kobiet okazuje się porzucona przez niego przed laty córka. Próba odbudowania tej niełatwej relacji będzie dla bohatera szansą na nowy start. Po zrealizowaniu dwóch filmów dokumentalnych austriacki reżyser Ulrich Seidl powraca do kina fabularnego. Wciąż jednak z dużą konsekwencją obrazuje i punktuje tę część rzeczywistości, którą najchętniej zamietlibyśmy pod dywan. Rimini to pierwsza część przygotowywanej przez Austriaka fabularnej dylogii.

Zwiastun: