DKF „Eroica” – „Casablanca”

Plakat

14 lutego

wtorek 14 lutego 2023 o 19:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

sala koncertowa

ul. Reymonta 33

Bilet normalny: 15,00 zł
Bilet ulgowy:
DKF

opis wydarzenia

DKF „Eroica”

Sala koncertowa, CKiS,ul. Reymonta 33

 

14.02.2023, godz. 19:00 „Casablanca” , bilet: 15 zł

Reżyseria: Michael Curtiz

Scenariusz: Casey Robinson, Murray Burnett

Występują: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid

Gatunek: Kryminał, Melodramat

Produkcja: USA 1942

Czas trwania: 102 min.

Dystrybutor: Warner Bros

 

Seans w ramach cyklu KAMERĄ W HISTORIĘ  – o tle historycznym, z miłości do historii i kina powie: Łukasz Saptura – historyk, dziennikarz.

 

„Casablanca” to najsłynniejszy melodramat wszech czasów, film – legenda, dzieło doskonałe, które można oglądać setki razy. Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. Do Casablanki łatwo się dostać, ale trudno ją opuścić, zwłaszcza jeśli jest się poszukiwanym przez nazistów, tak jak działacz czeskiego ruchu oporu Victor Laszlo (Paul Henreid). Jedyną jego nadzieją okazuje się być właściciel nocnego klubu Rick Blaine (Humphrey Bogart) – cyniczny Amerykanin, który nie jest skory do pomocy, tym bardziej, że żoną Victora jest jego była ukochana, która złamała mu serce – Ilsa (Ingrid Bergman). Dawne uczucia odżywają. W zamian za ułatwienie mężowi wyjazdu z Casablanki, Ilsa proponuje Rickowi siebie. Główny bohater musi dokonać wyboru. Czy uczucie zwycięży w obliczu wojny?

Niezapomniane kreacje Humphreya Bogarta i Ingrid Bergman, a także piosenka „As Time Goes By” w wykonaniu Dooleya Wilsona. Film zrealizowany jest na motywach sztuki „Everybody Comes to Rick’s” autorstwa Murraya Burnetta i Joan Alison.

 

Zwiastun: