Akademia SkierConu w Centrum Kultury i Sztuki
Entowie i ich żony: botaniczny romans
dr Anna „Chili” Traut-Seliga
Twórczość Tolkiena czerpie wiele z jego szczerej miłości do przyrody, w szczególności do drzew. Jedną z najpiękniejszych opowieści w tolkienowskim uniwersum jest historia Entów i ich żon: bardzo dramatyczna… i bardzo botaniczna.
Obraz wykorzystany w grafice: Tarak Tippett
Dr Anna 'Chili’ Traut-Seliga
Szara obywatelka, która jest zielona. Żyje z uczenia ludzi o przyrodzie. Szczególnie interesują ją rośliny oraz ich praktyczne zastosowanie. Na przykład magiczne i obrzędowe. Myszkuje po literaturze, wypytuje zielarzy, by wyszukiwać rośliny szczególnie ważne dla dawnych Słowian, których kultura ją fascynuje. Jeśli chodzi o nałogi to ma jeden: książki. Ma do nich stosunek, jak Smaug do swoich skarbów. Od stycznia 2019 roku pełni funkcję Prezeski Zarządu Cechu Fantastyki „SkierCon”, a od lat funkcję Dobrej Wróżki SkierConu.
Rola gier w rozwoju kompetencji cyfrowych
dr Dominika Urbańska-Galanciak
Gry wideo – czy to na pewno przekleństwo XXI wieku, strata czasu, pułapka, w którą wpadają dzieci, szczególnie w czasach pandemii i lock downu? Zapraszamy na wykład:
- jak zamienić zabawę w naukę,
- dlaczego warto przyjrzeć się z bliska wirtualnym placom zabaw,
- w jaki sposób wykorzystać gry wideo do rozwijania kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży.
Przydatne linki:
https://www.spidor.pl
https://www.zapytajogry.pl
https://mindcloud.pl/granienauczanie/
dr Dominika Urbańska-Galanciak – w branży elektronicznej rozrywki od ponad dekady. Zajmuje się rozwojem i promocją systemu Pegi. Zafascynowana game based learning, interactive movies i projektowaniem gier. Matka-graczka, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR).
Mistrzowie o swoich pasjach.
Akademia SkierConu to cykl prelekcji, wykładów i paneli dyskusyjnych, w ramach których Mistrzowie – naukowcy, pisarze, specjaliści w swoich dziedzinach, uchylają rąbka tajemnicy i opowiadają o fascynującym świecie wokół nas. Będzie o tym co łączy naukę z fantastyką, jak popkultura pozwala nam się rozwijać czy jak nauka dogania science-fiction.
Zapraszamy zawsze w drugi czwartek miesiąca!
