Zajęcia gordonowskie

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Reymonta 33, Skierniewice
tel.: 46 833 24 12

Opis

W październiku zajęcia odwołane – za utrudnienia przepraszamy

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 24 miesiąca życia…

 

Na zajęcia gordonowskie przychodzi rodzic z dzieckiem lub ktoś z najbliższego otoczenia dziecka. Zajęcia składają się z prostych rytmiczanek i śpiewanek, w których także aktywnie uczestniczą rodzice. Ponadto do zabawy wykorzystywane są m.in. chusta Klanzy, chusty, piłki miękkie i inne akcesoria, które pobudzają wyobraźnię małego dziecka. Dzieci, które samodzielnie się poruszają mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. Warto zaznaczyć, że nawet jak wydaje się rodzicom, że dziecko nie jest zainteresowane zajęciami, bo np. coś innego je interesuje to i tak ucho dziecka wchłania to co dzieje się na zajęciach.

 CEL ZAJĘĆ

Dzieci, które systematycznie uczęszczają na zajęcia robią wielkie postępy: improwizują, tworzą pierwsze słowa, chętniej śpiewają i rytmizują. Ponadto warto wiedzieć, że zajęcia muzyczne jak żadne inne najlepiej rozwijają lewą półkulę mózgu, dzięki czemu dzieci potrafią dłużej koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Improwizacja ruchowa do muzyki, nie tylko kształtuje kreatywność dziecka, ale przede wszystkim pozwala na koordynację swojego ciała w tak wczesnym etapie umuzykalniania. Przebywanie w grupie z innymi dziećmi pomaga też w późniejszym nawiązywaniu relacji i współdziałaniu w grupie.

 Jak przebiegają zajęcia gordonowskie?- trwają 50 minut.

  1.   Oswojenie się z  salą – trwa ok. 10 minut. Jest to czas na swobodną zabawę i oswojenie się z nowym miejscem. 
  2.   Piosenka na powitanie – Rozpoczynajka. Śpiewa się ją stojąc w kole z innymi dziećmi i rodzicami i delikatnie się kołysząc. 
  3.   Zabawy: śpiewanki i rymowanki, którym towarzyszy ciągły płynny ruch.
  4.   Piosenka na zakończenie
  5.   10 minut na swobodną zabawę i „ochłonięcie” po zajęciach.

 W jednych zajęciach może uczestniczyć max. 8 dzieci + 1 opiekun do każdego dziecka. (Obecność opiekuna jest obowiązkowa!!!!) Należy zabrać ze sobą zmienne obuwie (można też zostać w skarpetach) i kocyk dla dziecka.

Jest też prośba, aby dzieci nie wnosiły na salę zabawek.

Ceny

70 zł / cykl 4 zajęć
Instruktor
Monika Rosińska

Monika Rosińska

Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci, zawodowo - absolwentka wydziału Edukacji Arytystycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi, oligofrenopedagog, certyfikowany instruktor zajęć muzycznych

dla dzieci metodą E.E.Gordona, nauczyciel muzyki, prowadząca zajęcia umuzykalniające w przedszkolach.