XXV Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów
30 listopada
sobota 30 listopada 2019 o 10:00
Kinoteatr Polonez
ul. Wita Stwosza 2/4
opis wydarzenia
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na XXV Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów, który odbędzie się w dniu 30 listopada 2019 roku w Kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach (ul. Wita Stwosza 2/4).
Celem przeglądu jest aktywizacja amatorskiego scenicznego ruchu artystycznego seniorów zrzeszonych w klubach seniora, umożliwienie prezentacji osiągnięć oraz wymiana doświadczeń i konfrontacja dokonań artystycznych środowisk twórczych seniorów.
Przegląd ma charakter konkursowy, kwalifikujący najlepsze prezentacje do 19. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”, który odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia 2020 roku w CK Browar „B” we Włocławku.
Materiały (Regulamin, Karta zgłoszenia uczestnictwa oraz Oświadczenie) do pobrania:
Zapraszamy do uczestnictwa!
KATEGORIA | |||||
L.P | Godz. | Miejscowość | Podmiot | Nazwa | MUZYKA |
1 | 10:00 | Skierniewice | Klub Seniora „Rawka” | Zespół wokalno-instrumentalny „Radość jesieni” | MUZYKA: Zespół instrumentalno-wokalny |
2 | 10:10 | Niesułków | Dom Kultury w Niesułkowie | „Rozśpiewana Ferajna” | MUZYKA: zespół wokalny |
3 | 10:20 | Stryków | Chór „Echo” | Chór „Echo” | Muzyka: Chór |
4 | 10:30 | Sieradz | Zespół „Akord” | Zespół „Akord” | Muzyka: zespół wokalny |
5 | 10:40 | Łowicz | Klub Seniora „Radość” | Zespół śpiewaczy przy Klubie Seniora „Radość” | Muzyka: Zespól instrumentalno-wokalny |
6 | 10:50 | Licpe Reymontowskie | Zespół wokalny „Lipconki/Miriam” | Zespół wokalny „Lipconki/Miriam” | Muzyka: zespól instrumentalno-wokalny |
7 | 11:00 | Tomaszów Mazowiecki | Zespół „Kalina” Wąwał | Zespół „Kalina” | Muzyka: zespól instrumentalno-wokalny |
8 | 11:10 | Łyszkowice | Zespół „Jutrzenka” | Zespół „Jutrzenka” | Muzyka: zespół wokalny |
9 | 11:20 | Dobroń | Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” | Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” | Muzyka: chór |
10 | 11:30 | Lipce Reymontowskie | Zespół „Bez nazwy” | Zespół „Bez nazwy” | Muzyka: Zespół wokalny |
11 | 11:40 | Nieborów | Zespół Śpiewaczy „Bednary” | Zespół Śpiewaczy „Bednary” | Muzyka: Zespół wokalny |
12 | 11:50 | Tomaszów Mazowiecki | Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku | Zespół Wokalny Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „AD LIBITUM” | MUZYKA: Zespół wokalny |
13 | 12:00 | Skierniewice | Klub Seniora „Przyjaźń” | Zespół wokalny „Srebrne Nutki” | MUZYKA: Zespół wokalny |
14 | 12:10 | Skierniewice | Klub Seniora „Ara” | Solistka – Teresa Walendzik | MUZYKA: Solistka |
15 | 12:15 | Czarnocin | Zespół „Ludowa Biesiada” z Czarnocina | Solistka – Grażyna Bartocha | MUZYKA: Solistka |
16 | 12:15 | Tomaszów Mazowiecki | Solista: Henryk Kowalski | Solista: Henryk Kowalski | MUZYKA: Solista |
17 | 12:25 | Sieradz | Solista | Elżbieta Brzęczek | MUZYKA: Solistka |
18 | 12:30 | Tomaszów Mazowiecki | Solistka – Michalina Bartyzel | Solistka – Michalina Bartyzel | MUZYKA: Solistka |
19 | 12:35 | Łowicz | Klub Seniora „Radość” | Solistka | MUZYKA: Solistka |
20 | 12:40 | Tomaszów Mazowiecki | Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku | Mieczysław Kincel | MUZYKA: Solista |
21 | 12:45 | Łódź | Dom Literatury w Łodzi | Jacek Kusto | MUZYKA: Solista |
22 | 12:50 | Tomaszów Mazowiecki | Solistka – Jadwiga Kocik | Solistka – Jadwiga Kocik | MUZYKA: Solistka |
23 | 12:55 | Łanięta | Solista | Tadeusz Magdziasz | MUZYKA: Solista |
24 | 13:00 | Łask | Chór „Echo Leśne” | Chór „Echo Leśne” | MUZYKA: Chór |
25 | 13:10 | Zduńska Wola | Chór mieszany „Złota jesień” | Chór mieszany „Złota jesień” | MUZYKA: Chór |
13:20- 13:50 |
OBRADY JURY | ||||
13:50- 14:00 |
WERDYKT JURY | ||||
Folklor | |||||
26 | 14:00 | Wartkowice | Zespół Śpiewaczy „Polesianki” | Zespół Śpiewaczy „Polesianki” | FOLKLOR: Zespół śpiewaczy ludowy |
27 | 14:10 | Łanięta | Zespół „Łanięckie Słowiki” | Zespół „Łanięckie Słowiki” | FOLKLOR: Zespół śpiewaczy ludowy |
28 | 14:20 | Uniejów | Zespół Śpiewaczy „Włościanki z Wielenina | Zespół Śpiewaczy „Włościanki z Wielenina | FOLKLOR: Zespół śpiewaczy ludowy |
29 | 14:30 | Wolbórz | Zespół „Nad Wolbórką” | Zespół „Nad Wolbórką” | FOLKLOR: Zespół śpiewaczy ludowy |
30 | 14:40 | Bełchów | Klub Seniora „Słoneczko” | Zespół Ludowy „Bełchowskie Nutki” | FOLKLOR: Zespół śpiewaczy ludowy |
31 | 14:50 | Lipce Reymontowskie | Kapela Ludowa „Borynioki” | Kapela Ludowa „Borynioki” | FOLKLOR: Kapela ludowa |
32 | 15:00 | Bełchów | Klub Seniora „Słoneczko” | Kapela Ludowa „Bełchowiacy” | FOLKLOR: Kapela ludowa |
33 | 15:10 | Wolbórz | Teatr Wolborskie Nuty | „Wolborskie Nuty” | FOLKLOR: Teatr obrzędowy |
34 | 15:30 | Skierniewice | Klub Seniora „Jutrzenka” | Stanisława Stankiewicz | FOLKLOR: Gawęda |
35 | 15:35 | Skierniewice | Klub Seniora „Ustronie” | Teresa John | FOLKLOR: Gawęda |
36 | 15:40 | Czarnocin | Zespół „Ludowa Biesiada z Czarnocina” | Zespół „Ludowa Biesiada z Czarnocina” | FOLKLOR: Zespół pieśni i tańca |
37 | 16:00 | Skierniewice | Klub Seniora „Ustronie” | Zespół folklorystyczny „Ustronie” | FOLKLOR: Zespół pieśni i tańca |
TANIEC | |||||
38 | 16:20 | Zduńska Wola | Zespół taneczny | Zespół taneczny „Ladies Dance” | TANIEC: Zespół taneczny |
16:25 – 16:55 | OBRADY JURY | ||||
16:55-17:05 | WERDYKT JURY | ||||
TEATR | |||||
39 | 17:05 | Łask | Zespół teatralno-taneczny „AD.REM” | Zespół teatralno-taneczny „AD.REM” | Teatr: Teatr dramatyczny |
40 | 17:25 | Tomaszów Mazowiecki | Teatr Jednego Aktora „Dziunia K.” | Jadwiga Kocik | TEATR: Teatr jednego aktora |
41 | 17:35 | Skierniewice | Klub Seniora „Jutrzenka” | Irena Świtalska | TEATR: Teatr jednego aktora |
42 | 17:45 | Skierniewice | Klub Seniora „Ara” | Recytatorka – Teresa Bedełek | TEATR: Recytacja |
43 | 17:50 | Łódź | Dom Literatury w Łodzi | Kabaret „BI BA BO” | TEATR: Kabaret |
44 | 18:10 | Lipce Reymontowskie | Kabaret „Bez nazwy” | Kabaret „Bez nazwy” | TEATR: Kabaret |
45 | 18:30 | Skierniewice | Klub Seniora „Zgoda” | Kabaret „Spóźniony zapłon” | TEATR: Kabaret |
46 | 18:50 | Skierniewice | Klub Seniora „Rawka” | Grupa teatralna „Karuzela Czasu” | TEATR: Kabaret |
47 | 19:10 | Skierniewice | Klub Seniora „Przyjaźń” | Kabaret „Magia” | TEATR: Kabaret |
48 | 19:30 | Skierniewice | Klub Seniora „Zacisze” | Zespół „Babki z Rodzynkami” | TEATR: Kabaret |
19:50-20:20 | Obrady jury | ||||
20:20 | Werdykt jury |