Zespół CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach to miejsce, w którym pracują ludzie pełni pasji, zaangażowania i doświadczenia zdobytego na przestrzeni lat.

Skład zespołu

Z wykształcenia pedagog społeczny. Studia z Edukacji Artystycznej przerwał na rzecz działalności społecznej, którą w latach 2002-2011 realizował jako komendant Hufca ZHP Skierniewice. W latach 2006-2010 radny Rady Miasta Skierniewice. Trener liderów NGO i struktur biznesowych, organizator projektów edukacyjnych, kulturalnych. Miłośnik muzyki, gitary, śpiewu, tańca.
Filip Urbanek
Dyrektor CKiS
Ryszard Krasnodębski
Zastępca dyrektora ds. organizacyjnych
Uwielbia kontakt z ludźmi, co wykorzystuje w codziennej pracy. Zaraża uśmiechem i pozytywną energią. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie na rowerze oraz spacerach, odwiedzając znane jak i mniej znane miejsca.
Anna Bruger
Sekretarka i specjalistka ds. kadr
Animatorka, instruktorka teatralna i koordynatorka przy projektach z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej. Aktorka i współtwórczyni przedstawień Teatru Realistycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych- Fundacji Teatr Realistyczny i Towarzystwie Artystycznym Skierniewice.
Ilona Paluchowska
Kierownik działu impresariatu i edukacji artystycznej
Z wykształcenia politolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych. Działacz społeczny w Stowarzyszeniu na Rzecz Młodzieży „Brama” w Skierniewicach oraz Towarzystwie Artystycznym Skierniewice. Miłośnik muzyki, kolarz i tenisista amator.
Adam Michalak
Starszy specjalista ds impresariatu
Doświadczony pracownik kultury, operator filmowy, montażysta filmów reportażowych. Od 16 lat związany z organizacją festiwalu muzycznego Rock May Festival. W przeszłości przez 7 lat prowadził Klub Jazzowy Swing, a także klub filmowy dla młodzieży.
Mirosław Sumiński
Starszy specjalista ds. edukacji artystycznej i impresariatu
Kompozytor, aranżer, wszechstronny muzyk z 25-letnim doświadczeniem. Karierę muzyczną rozpoczął już w 1992 roku, gdy założył zespół Lord Cox. W swoim artystycznym dorobku ma dwie autorskie solowe płyty długogrające. Obecnie gra w zespole The King’s Friends.
Witold Marjański
Starszy Specjalista ds. obsługi urządzeń audiowizualnych i akustycznych
Jest osobą, która naprawi problem, o którym nie wiedziałeś, w sposób którego nie rozumiesz. Zawód wykonywany - administrator każdej estrady, czyli osoba, od której zależy być albo nie być instrumentalistów na scenie; której atrybutem jest konsola a bronią volume. W wolnej chwili zajmuje się sztuką organizacji elementów dźwiękowych w czasie.
Mariusz Kaźmierczak
Informatyk, Specjalista ds. obsługi urządzeń audiowizualnych i akustycznych
Z wykształcenia historyk, jednak to praca w kulturze wypełniła jej życie. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych. Obecnie odpowiada za edukację artystyczną i koordynuje działalność Uniwersytetu III Wieku.
Wanda Łapińska
Główny specjalista ds. edukacji artystycznej
Anna Kostrzewa
Główna księgowa
Renata Lipińska
Księgowa
Absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy w Warszawie z 7-letnim doświadczeniem. Wieloletni instruktor ZHP, organizator/komendant wydarzeń turystyczno-harcerskich na ponad 300 osób. Kocha wędrówki po górach, uwielbia kreować, odkrywać i tworzyć.
Przemysław Sarzyński
GŁÓWNY SPECJALISTA DO SPRAW PROMOCJI I INFORMACJI
Z wykształcenia kulturoznawca. Ukończyła studia podyplomowe: zarządzanie kulturą. Kocha kino, co z powodzeniem wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Nadzoruje program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Młodzieżowy Klub Filmowy "kinofeel" oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Eroica"
Agnieszka Skoczek
KOORDYNATOR EDUKACJI FILMOWEJ
Zawsze chętny i gotowy do pomocy. Nie zna słowa "niemożliwe"
Norbert Kupny
Kierownik działu administracyjno-gospodarczego
Ireneusz Antosik
Specjalista ds. administracyjnych i gospodarczych
Z wykształcenia informatyk-programista. Współautorka książki "Intensywne wprowadzenie do hackingu". Doświadczenie zdobyła prowadząc własną działalność gospodarczą. Po godzinach prowadzi autorskiego bloga okonakulture.pl.
Paulina Mikołajczyk
Specjalista ds. promocji i informacji
Bożena Jasnowska-Baran
Specjalista ds. płac
Grażyna Michałowska
Pracownik gospodarczy
Z wykształcenia jest nauczycielem, od lat zajmuje się edukacją plastyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Sama jest czynnym plastykiem i organizatorem wystaw.
Regina Kochanowska
Instruktor plastyk
Sprawuje opiekę merytoryczną w klubie ''Konstancja''. Prowadzi zajęcia w Zespole Piosenki ''Tęcza'', w grupie ''Rytmika'' oraz indywidualne zajęcia wokalne. Przygotowuje dzieci i młodzież do udziału w Regionalnych i Ogólnopolskich Konkursach i Festiwalach Piosenki. Jest współorganizatorem Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu ''Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka''. Jako juror i trener wokalny wielokrotnie zapraszana do udziału w konkursach i festiwalach piosenki.
Irena Socichowska
Instruktor ds. muzyki
Piotr Bigos
Kierownik Kinoteatru Polonez
Z wykształcenia menadżer i animator kultury. Od 1995 roku pracuje w naszym kinie. Od 2014 roku koordynator comiesięcznych spotkań w Kinie Dla Kobiet. Kocha kino i dobrą książkę.
Ewa Pawlik
Główny specjalista ds. programowych Kinoteatru POLONEZ
Do zespołu w kasie kina Polonez dołączyła w 2013 roku. Dowcipna, pogodna, lubiąca swoją pracę.
Edyta Fijałkowska
Kasjer
Od 1986 roku związana ze skierniewicką kulturą. Pracowała w Klubie Relax, Klubie Konstancja. Była kadrową w dawnym MOK-u.
Małgorzata Golis
Kasjerka
Od 2007 roku pracuje w kabinie. Pomysłowy, kreatywny. Kinooperator z charakterem i z powołania.
Krzysztof Kocemba
Operator obsługi i naprawy urządzeń technicznych
Monika Kotowska
Główny specjalista ds. tańca. Kierownik Akademii Tańca 4-20
Najstarszy stażem kinooperator, pamiętający pierwsze projekcje w kinie Polonez oraz pracę na taśmie 35 mm. Doświadczenie zdobywał m.in. w warszawskim kinie Stolica.
Jerzy Milczarek
Specjalista ds. obsługi i naprawy urządzeń
W kinie Polonez pracuje od 2014 roku. Uśmiechnięta, lubiąca pracę z ludźmi.
Karolina Lelonkiewicz
Kasjer
Lucyna Maciejak
Pracownik gospodarczy
Iwona Przybylska-Piorun
Pracownik gospodarczy
Obsługuje sprzęt w kabinie. Cichy, spokojny, pomocny. Z zamiłowania elektryk i majsterkowicz.
Damian Zdunkiewicz
Kinooperator
W Polonezie pracuje od 2016 roku. Zajmuje się obsługą urządzeń projekcyjnych, odpowiedzialny za światło oraz dźwięk podczas imprez. W pracy to maszyna, nie je, nie śpi tylko działa. Pełny kreatywności i pomysłów. Lubi rzeczy praktyczne, ale nie przejdzie obojętnie obok nowinek i gadżetów.
Piotr Bester
kinooperator
Aneta Kapelusz
Specjalista ds. informacji kulturalnej
Małgorzata Lipska-Szpunar
Instruktor
Dziennikarz muzyczny od 1987 roku. Współpracował z redakcjami Polskiego Radia, Radia Plus, Tele 24 (Polonia 1), Telewizji Polskiej i TV Toya. Założyciel i wiceprezes fundacji Mirakle, dziennikarz, muzyk, producent muzyczny, pisarz, tekściarz. Pomysłodawca Roku Tuwima. Fanatyczny fan The Rolling Stones, The Clash i Boba Marleya.
Sławomir Macias
Redaktor naczelny Radia RSC
Absolwentka studiów w WSHGiT ze specjalizacją zarządzanie, marketing i reklama. Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w międzynarodowych korporacjach na terenie Polski i za granicą (Amsterdam, Rotterdam). Swoją kreatywność i zdolności organizacyjne wykorzystuje również prywatnie organizując krajowe i zagraniczne wyjazdy dla znajomych. Uwielbia gotować i pływać.
Sylwia Kowalska
Specjalista ds. marketingu i reklamy
Dagmara Obrębska
Dziennikarz - prezenter
Dariusz Machowski
Dziennikarz - prezenter
Michał Marat
Dziennikarz radiowy - prezenter
Maciej Bąba
Dziennikarz - prezenter
Dominika Radomska
Specjalista ds. marketingu i reklamy
Dariusz Rosiak
Specjalista ds. obsługi i konserwacji urządzeń
Łukasz Saptura
Dziennikarz
Od 18 lat pracuje w radiu. Udało mu się połączyć pasję z pracą i do dziś sprawia mu to przyjemność. Poza godzinami pracy chętnie uprawia turystykę pieszo-rowerową, słucha muzyki i chętnie ogląda dobre kino.
Ireneusz "Walery" Walendzik
Specjalista ds. realizacji dźwięku
Paulina Wodnicka
Sekretarz redakcji/ po z-cy redaktora naczelnego