Wernisaż wystawy: Motocyklistki dla Stasia

Plakat

19 października

piątek 19 października 2018 o 18:00

Centrum Kultury i Sztuki

Hol główny

ul. Reymonta 33, Skierniewice

Zbiórka publiczna do puszek organizowana przez Komitet Społeczny „motocyklistki dla Stasia”
wystawa

opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Skierniewic i okolicy na wernisaż wystawy i premierę kalendarza „Motocyklistki dla Stasia” w obiektywie Magdy Rdest- Nowak.
Wernisaż będzie miał charakter charytatywny, dlatego też w trakcie jego trwania będzie prowadzona zbiórka publiczna do puszek organizowana przez Komitet Społeczny „motocyklistki dla Stasia”.

Dla darczyńców, którzy wrzucą do puszki minimum 50 zł przewidziane jest podziękowanie w postaci wyjątkowego kalendarza

W trakcie trwania imprezy będzie możliwość obejrzenia zdjęć, które znalazły się w kalendarzu.

  • 18.00 Oficjalne rozpoczęcie wernisażu
  • 18.30 Przesłanie Stasiowi motocyklowej energii
  • 18.45 Występ Piotra Ciesnowskiego

Podczas trwanie wernisażu będzie możliwość obejrzenia motocykli należących do pozujących do kalendarza dziewczyn.

Staś to chłopiec, który przyszedł na świat 01. 04. 2018 r. w skierniewickim szpitalu. Niestety, mimo prawidłowo prowadzonej ciąży, poród odbył się z dużymi komplikacjami co doprowadziło do niedotlenienia mózgu chłopca. W efekcie mózg Stasia nie funkcjonuje normalnie, a dwa jego płaty są obumarłe. Staś nie je samodzielnie- brak odruchu połykania wymusza karmienie przez sondę, Występuje u Niego niedosłuch w lewym uchu. Dzisiejsza medycyna nie daje tez chłopcu nadziei na samodzielne poruszanie się. Ponadto u Stasia występują napady drgawkowe, które za każdym razem napawają ogromnym lękiem Jego Mamę. Co za tym idzie Staś wymaga stałej opieki i ciągłej rehabilitacji, a koszty z tym związane przerastają możliwości Jego Rodziców.

Zebrane w trakcie trwania wernisażu środki zostaną w całości przeznaczone na leczenie, rehabilitację oraz kwestie z tym związane jak profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny czy dojazdy do lekarzy i na zabiegi rehabilitacyjne. Ponadto zebrane pieniądze będą wydatkowane na cele związane z codziennym funkcjonowaniem rodziny.