Rodzinny Poranek w Kinie: Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

Plakat

9 grudnia

niedziela 9 grudnia 2018 o 11:00

Kinoteatr Polonez

ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice

Bilet normalny: 8,00 zł
Bilet ulgowy:
film

opis wydarzenia

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE W NIEDZIELNY PORANEK DZIECI RAZEM Z RODZICAMI. CZEKA NA WAS MĄDRE KINO DLA NAJMŁODSZYCH, PORUSZAJĄCE WAŻNE TEMATY, DOSTOSOWANE DO WIEKU DZIECI, Z EDUKACYJNYM NASTAWIENIEM.

NADCHODZĄ ŚWIĘTA!

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych, w której para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowuje się do nadchodzących Świąt.

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

„ >>Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka<< to świąteczna (a w zasadzie przedświąteczna) opowieść, pełna ciepła i humoru, gdzie kot przyjaźni się z psem, kury mieszkają w domu, śnieżkami można rzucać się w kuchni, pod podłogą toczy się „drugie życie”, a mali mogą coś zrobić dla większych. I pamiętajmy, żeby nie było tak, że „niby przyjdą święta, a my będziemy się smucić”, bo najważniejsze jest to, że mamy siebie – nawet kiedy nie ma puddingu.”

Hanka Arend, Portal: EdukacjaFilmowa.pl

Metryczka

  • Reżyseria: A. Samadi Ahadi
  • Kraj i rok produkcji: Niemcy 2016
  • Czas trwania: 82 min
  • Wiek: 4+