Rodzinny Poranek w Kinie: Kacper i Emma – zimowe wakacje

Plakat

28 stycznia

niedziela 28 stycznia 2018 o 11:00

Kinoteatr Polonez

ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice

Bilet normalny: 8,00 zł
Bilet ulgowy:
dzieci kino

opis wydarzenia

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE W NIEDZIELNY PORANEK DZIECI RAZEM Z RODZICAMI.

Zapraszamy na mądre kino dla najmłodszych. Poruszające ważne tematy, dostosowane do wieku dzieci, z edukacyjnym nastawieniem. Tuż przed feriami – zimowa wyprawa i przygoda!

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo.

Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter (Piotr). Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować Emmie?

Film opowiada o odwadze i strachu – pozwala odkryć, że jedno i drugie jest nam potrzebne.

Atrakcyjna dla najmłodszych jest muzyka i tłumaczenia piosenek, a także elementy animacji (rysunkowe zwierzęta pojawiające się na ekranie i para „żywych” pluszaków). Narracja toczy się zgodnie ze schematami poznawczymi dzieci, a nie dorosłych, przez co przekaz (z każdej trudnej sytuacji znajdzie się jakieś wyjście) staje się bardziej wiarygodny dla młodego odbiorcy.

Metryczka filmu:

  • Reżyseria: Arne Lindtner Næss
  • Scenariusz: Alexander Eik
  • Produkcja: Norwegia
  • Czas trwania: 73 min.
  • Obsada: Elias Søvoltod Simonsen, Hilde Lyrån, Janne Formoe, Nora Amundsen
  • Wiek: 5 +