MKF Kinofeel: Źle się dzieje w El Royale

Plakat

22 listopada

czwartek 22 listopada 2018 o 18:00

Kinoteatr Polonez

sala 2

ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice

Bilet normalny: 10,00 zł
Bilet ulgowy:
MKF Kinofeel

opis wydarzenia

Jest styczeń 1969 roku. Richard Nixon został zaprzysiężony na 37. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zaczyna się nowa dekada. Do El Royale, kurortu, który czasy świetności ma dawno za sobą, przybywa siedem zagubionych dusz, o równie podupadłej reputacji.

Znajdujący się na granicy Kalifornii i Nevady El Royale, na zachód emanuje ciepłem i słońcem, zaś na wschód nadzieją i nowymi możliwościami, niczym punkt w którym przeszłość zderza się z przyszłością. Swego czasu modne miejsce nad jeziorem Tahoe, w którym najbardziej znane gwiazdy i politycy spotykali się w kasynie, barze, bungalowach oraz basenie kurortu, teraz świeci pustkami.

W lobby El Royale, już nie tak olśniewającym i gwarnym jak niegdyś, spotykają się Ojciec Daniel Flynn (Jeff Bridges), wokalistka soulowa Darlene Sweet (Cynthia Erivo), komiwojażer Laramie Seymour Sullivan (Jon Hamm), hippiska Emily Summerspring (Dakota Johnson), jej siostra Rose (Cailee Spaeny), manager Miles Miller (Lewis Pullman) oraz tajemniczy Billy Lee (Chris Hemsworth).

W trakcie jednej, pamiętnej nocy każdy z nich dostanie ostatnią szansę na odkupienie… zanim rozpęta się piekło.

„Wciąga od samego początku i nie sposób się na nim nudzić, gdyż jest po prostu świetną rozrywką. Jeśli lubujecie się w filmach osadzonych w dużej mierze w jednej lokalizacji, w której do czynienia mają ze sobą intrygujący bohaterowie, a także tak jak ja jesteście fanami Quentina Tarantino, to z całą pewnością jest to produkcja dla Was.”
Dominik Dudek Movies Room

Metryczka

  • Scenariusz i reżyseria: DREW GODDARD
  • Obsada: JEFF BRIDGES, CYNTHIA ERIVO, DAKOTA JOHNSON, JON HAMM, CAILEE SPAENY
  • Gatunek: Thriller
  • Produkcja: USA 2018
  • Czas trwania: 141 min.
  • Dystrybucja: Imperial Cinepix