MKF Kinofeel: Butterfly Kissess

Plakat

28 września

czwartek 28 września 2017 o 18:00

Kinoteatr Polonez

sala 2

ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice

Bilet normalny: 8,00 zł
Bilet ulgowy:
film kino MKF Kinofeel

opis wydarzenia

Trwa Halloween, trójka nastoletnich podpiera ściany na blokowisku. Przywódcą paczki jest Kyle– non-stop gada o dziewczynach, ale jakoś nigdy nie gada z nimi. Jarred nie może przestać zdradzać swojej. A Jake… jest spokojny, ale jego kumple uznają, że musi jak najprędzej stracić dziewictwo.

Jake wydaje się być miłym chłopakiem w grupie- nie mówi o dziewczynach w tych kategoriach, co jego przyjaciele i sprawia wrażenie wrażliwego. To surowa dzielnica, choć dla tej trójki jest rajem. Ale Jake ma inny problem. Co noc, kiedy powinien spać, wymyka się z mieszkania i jedzie na 19. Piętro swojego bloku…

Śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

Reżyser Rafael Kapeliński:

„Buttrfly Kisses” opowiada o tych chwilach w naszym nastoletnim życiu, w których nagle obnażona zostaje mroczna strona ludzkiej natury, kładąc kres naszemu dzieciństwu… Ten film jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność.

Nagrody i festiwale:

  • Zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie 2017

Film oryginalny, śmiały i niepokojący, dlatego zapraszamy do dyskusji po projekcji! Gościem specjalnym pierwszego powakacyjnego spotkania będzie młody krytyk filmowy Michał Kaczoń – redaktor naczelny strony Film.com.pl!

reżyseria: Rafał Kapeliński
scenariusz: Greer Ellison
gatunek: Dramat
produkcja: Wielka Brytania 2017
czas: 90 min.