Koncert świąteczny: Kiedy nam do siebie bliżej

Plakat

20 grudnia

środa 20 grudnia 2023 o 18:00

Centrum Kultury i Sztuki

Sala koncertowa

ul. Reymonta 33

Wstęp wolny + zbiórka „Działamy dla Michała!" (nr 2023/5033/OR)

studio wokalne ckis

opis wydarzenia

Koncert świąteczny: Kiedy nam do siebie bliżej

Studio Wokalne CKiS

20 grudnia, godz. 18:00

CKiS, sala koncertowa

Wstęp wolny + zbiórka „Działamy dla Michała!”

(nr 2023/5033/OR  – Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi KRWINKA)

 

A na deser ostatnia z naszych grup wokalnych. Wystąpi przed Wami Studio Wokalne CKiS z koncertem „Kiedy nam do siebie bliżej”. Instruktorką grupy jest Agnieszka Kowalska.

Wstęp wolny. Podczas wydarzenia odbędzie się również zbiórka „Działamy dla Michała!” (nr 2023/5033/OR – Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi KRWINKA).

Michał Kostusiak

Michał Kostusiak

Michał Kostusiak ma 6 lat i mieszka w Skierniewicach.

Michał to dziecko torpeda, jest mały i drobny, za to szybki, zwinny i rezolutny. Nie potrafi usiąść na miejscu – żywe srebro. Misiek, bo tak na niego mówią najbliżsi i przyjaciele z zerówki, uwielbia spędzać czas aktywnie; basen, treningi judo, parki linowe a jego królestwem jest plac zabaw. Dlatego nic nie zwiastowało tego, co niebawem miało nadejść. 

Wszystko zaczęło się niewinnie.

Pod koniec listopada zauważyłam na jego szyi powiększone węzły chłonne, bez żadnych innych objawów. Lekarz na Nocnej Pomocy Lekarskiej stwierdził zapalenie migdałków i przepisał antybiotyk, który po 10 dniach stosowania nie przyniósł żadnej poprawy. Lekarz rodzinny zleciła badania krwi i usg. Wyniki morfologii były dobre, żadnych niepokojących odchyleń od normy. Usg wskazywało na powiększenie węzłów chłonnych, jednak do dalszej obserwacji.

Zaniepokojona mama postanowiła zrobić kolejne badania lekarskie w celu pogłębienia diagnostyki.

Powtórne badanie ultrasonograficzne po tygodniu dało ten sam obraz. Pediatra nie wiedząc co jest przyczyną, skierowała syna do szpitala w celu pogłębienia diagnostyki. Pomiędzy świętami a końcem roku, węzły i migdałki zaczęły się szybko powiększać, utrudniając później jedzenie, powodowały trudności w oddychaniu podczas snu. Nie moglismy dłużej czekać. I tak tydzień przed planowanym terminem przyjęcia, zgłosiliśmy się na SOR szpitala przy ul Spornej w Łodzi. Podświadomie czułam, że nasze dotychczasowe życie zmieni się diametralnie, że diagnoza wywróci nasz świat do góry nogami. Jednak tłumaczyłam to sobie strachem o naszego jedynaka, który już raz walczył o życie, rodząc się przedwcześnie.

Skierowanie rodziny na oddział onkologiczny wywrócił ich dotychczasowy świat do góry nogami.

Gdy stanęliśmy przed drzwiami oddziału onkologiczno hematologicznym ugięły się pode mną nogi. Cały świat runął, gdy 9 stycznia otrzymaliśmy diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna T komórkowa. Poraz drugi stanęliśmy do walki o życie Miśka. Tym razem jednak ta walka jest nierówna. Choroba powoli zabiera siły naszemu synowi, chemia sieje spustoszenie w organizmie a ciągłe badania, sterydy, pobierania szpiku i iniekcje dolędzwiowe powodują strach i ból. Leczenie powoli daje efekty uboczne, drżą mu rączki, boli go brzuszek i nogi, uszkadza błony śluzowe w jamie ustnej.

Rodzice cierpliwie i z ogromną determinacją starali się wytłumaczyć synkowi, z jak poważną chorobą przyszło im się zmierzyć.

Zawsze dużo rozmawialiśmy z Michałem na różne tematy, szczególnie na te trudne. Jest bardzo empatycznym i wrażliwym chłopcem, dlatego to ja chciałam go przygotować i powiedzieć na co choruje, co go czeka. Myślę, że dzięki temu łatwiej mu było zrozumieć to, co go dotknęło i walczyć z chorobą.

 Syn bardzo tęskni za domem, za ukochaną babcia, za rodziną i przyjaciółmi z osiedla oraz za najważniejszym kompanem do psot – kotką Kasią. 

Jesteśmy na początku tej trudnej drogi. Nie wiemy jeszcze co nas czeka, co przyniesie jutro, dlatego potrzebujemy wsparcia w zapewnieniu Michałkowi jak największego komfortu podczas leczenia, rehabilitacji i wszystkiego co będzie niezbędne aby przyspieszyć jego powrót do zdrowia.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi KRWINKA