Klub jazzowy SWING: Zaduszki Jazzowe – Michał Zaborski Quartet

Plakat

2 listopada

piątek 2 listopada 2018 o 20:00

Centrum Kultury i Sztuki

Sala Strakacza

ul. Reymonta 33, Skierniewice

Bilet normalny: 30,00 zł
Bilet ulgowy:
jazz Klub Jazzowy Swing koncert

opis wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach kontynuując tradycję zaprasza na kolejne Zaduszki Jazzowe.

Na listopadowym koncercie w ramach Klubu jazzowego SWING wystąpi jeden z najciekawszych i zdobywających aktualnie największe uznanie na scenie jazzowej w Polsce składów jazzowych – Michał Zaborski Quartet.

Michał Zaborski znany jest przede wszystkim szerzej jako jeden z założycieli i członków legendarnego już i mającego stałe, istotne miejsce na polskiej scenie muzycznej Atom String Quartet. Tym razem jednak będziemy mieli okazję poznać jego inne, autorskie, ale również jazzowe oblicze.

Michał Zaborski Quartet przed skierniewicką publicznością wystąpi w składzie:

  • Nikola Kołodziejczyk – pianino
  • Maciej Szczyciński – kontrabas
  • Krzysztof Szmańda – perkusja
  • Michał Zaborski – altówka

Michał Zaborski Quartet to projekt koncertowy, w którym prezentowany jest autorski materiał Michała Zaborskiego, który znajdzie się na jego pierwszym solowym krążku. Jego muzyka, to połączenie europejskiego jazzu z elementami etno. Jednocześnie w jego tematach słyszymy dużą dawkę melodyki, niekiedy połączonej z groovowymi, jazzowo-popowymi brzmieniami sekcji, którą tworzą znani i cenieni muzycy młodego pokolenia z zespołu jazzowego „Stryjo” z pianistą Nikolą Kołodziejczykiem na czele. Zestawienie fortepianu, kontrabasu i perkusji wydaje się dość znane, jednak w połączeniu z altówką staje się niekonwencjonalne. To pierwsze tego typu połączenie instrumentów w polskiej muzyce jazzowej. Jest to tym bardziej wyczekiwane i interesujące wydarzenie muzyczne, że wszyscy muzycy tworzący tę grupę mają znaczący już dorobek artystyczny.

Serdecznie zapraszamy!