Kino Polonez dołącza do platformy MOJEeKINO.PL

Plakat

21 maja - 23 maja

czwartek 21 maja 2020 - sobota 23 maja 2020

MOJEeKINO.PL

Bilet normalny: 15,00 zł

opis wydarzenia

Z radością informujemy, że przystąpiliśmy do największej na świecie platformy wirtualnego kina MOJEeKINO.PL Startujemy 21 maja.

Na platformie MOJEeKINO.PL znajdziecie wiele atrakcyjnych tytułów, ale to nie wszystko będą też festiwale online, eventy, spotkania, dyskusje.

Zaczynamy z przytupem! Na najbliższe dni przygotowaliśmy dla Państwa pokazy trzech filmów, które do tej pory nie miały swojej kinowej premiery.

Zdjęcie z boxu

21 maja ( czwartek) | 20:30 – JEZIORO DZIKICH GĘSI
22 maja (piątek) | 20:30 – ASYSTENTKA
23 maja (sobota ) | 20:30 – ŻEGNAJ, MÓJ SYNU

Bilety kosztują 15 zł i będą dostępne do kupienia w dniu seansu.

JEZIORO DZIKICH GĘSI | Nan Fang Che Zhan De Ju Hui,
reż. Yi’nan Diao, Chiny, Francja 2019, 117′

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

 

ASYSTENTKA | The Assistant,
reż. Kitty Green, USA 2019, 85′

Jane niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy trafia do pracy jako asystentka potentata branży rozrywkowej, jest w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzenia, czeka ją droga do zatracenia.

ŻEGNAJ, MÓJ SYNU | Di jiu tian chang, reż. Wang Xiaoshuai
Chiny 2019, 180′

Rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji to nowy film jednego z najważniejszych chińskich reżyserów, Wanga Xiaoshuai. Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.