Ferie zimowe 2025: TYGODNIOWE WARSZTATY MALARSKIE W CKiS (wiek 10+)

17 lutego - 21 lutego
poniedziałek 17 lutego 2025 o 10:00 - piątek 21 lutego 2025 o 12:00
Centrum Kultury i Sztuki
Sala 011
ul. Reymonta 33
opis wydarzenia
ZAPRASZAMY NA TYGODNIOWE WARSZTATY MALARSKIE
17-21.02.2025
godz.: 10:00-12:00
wiek uczestników: 10+
opłata: 150 zł
instruktor: Marek Sadowski
Sala 011 w CKiS
Zapisy: [email protected] – w treści wiadomości prosimy wpisać imię, nazwisko, wiek dziecka, nr do kontaktu
Warsztaty malarskie, które zakładają zarówno malowanie martwej natury, jak i pejzaży, mają bardzo interesujący cel – rozwijanie wrażliwości młodzieży na otaczającą ją rzeczywistość. Podczas malowania martwej natury uczestnicy będą mieli okazję skoncentrować się na detalach, kompozycji, świetle i cieniach, co rozwija ich zdolności obserwacyjne i techniczne. W drugim etapie, malowanie pejzaży, pozwoli na wyrażenie emocji związanych z naturą, zmianami pór roku czy atmosferą miejsca. To świetna okazja, by połączyć technikę z artystyczną ekspresją.
—
Marek Sadowski – urodzony 27 marca 1955 roku w Tarczynie. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1975-1981 na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom w pracowni doc. Wiesława Nowaka, projektowania mebla w pracowni doc. Teresy Kruszewskiej oraz malarstwa w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego i ad. Grzegorza Pabla. Zajmuje się architekturą wnętrz, malarstwem, grafiką i projektowaniem architektury.
Od 1980 roku mieszka i tworzy w Skierniewicach. Ma w dorobku 20 wystaw indywidualnych i udział w ponad 40 wystawach zbiorowych. Uczestniczył w kilkunastu plenerach malarskich.
Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Rosji, Czechach, Węgrzech, Austrii, Francji, Chorwacji, Australii, Wenezueli, USA i Dubaju.
W latach 1994-2007 pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Skierniewicach. W latach 1995-99 i w r 2007 komisarz plenerów malarskich z ramienia BWA w Skierniewicach.
Pełna oferta ferii zimowych 2025 na stronie: Ferie zimowe 2025
____________________
Grafiki: K. Michałowska