Rodzinny Poranek w Kinie: Wielka przygoda Niny

Plakat

23 czerwca

niedziela 23 czerwca 2024 o 11:00

Centrum Kultury i Sztuki

sala koncertowa

ul. Reymonta 33

bilety: 12 zł

opis wydarzenia

Rodzinny Poranek w Kinie
Sala koncertowa, CKiS,ul. Reymonta 33

23.06.2024, godz. 11:00 „Wielka przygoda Niny”, bilety: 12 zł

Reżyseria: Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Produkcja: Francja, Luksemburg 2023
Czas trwania: 82 min.
Kategoria wiekowa: 6+
Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE W NIEDZIELNY PORANEK DZIECI RAZEM Z RODZICAMI!

ZAPRASZAMY NA MĄDRE KINO DLA NAJMŁODSZYCH, PORUSZAJĄCE WAŻNE TEMATY, DOSTOSOWANE DO WIEKU DZIECI, Z EDUKACYJNYM NASTAWIENIEM.

POZNACIE NINĘ I JEJ PLAN ODNALEZIENIA SKARBU, KTÓRY MA POMÓC JEJ RODZINIE! TO BĘDZIE JEDYNA W SWOIM RODZAJU PRZYGODA, NIE TYLKO NA DZIEŃ TATY!

 

SEANS PRZYJAZNY SENSORYCZNIE:

 

– przyciszony dźwięk

– przyciemnione, ale niewygaszone światło

– brak reklam

 

Tata Niny zawsze potrafi podnieść ją na duchu, a jego opowiadania pobudzają jej bujną wyobraźnię. Wszystko się zmienia, gdy zostaje zwolniony z pracy w fabryce. Kiedy ich życie traci kolory, Nina obmyśla plan, jak pomóc swojej rodzinie. Wraz z sąsiadem Mehdim oraz zaczarowanym rysunkowym jeżem, którego poznała dzięki swojemu uzdolnionemu tacie, postanawia włamać się do opuszczonej fabryki. Wspólnie spróbują odnaleźć skarb ukryty przez chciwego właściciela budynku. Dzięki sprytowi i zaufaniu, którymi darzą się nawzajem, krok po kroku przybliżają się do swojego celu. Wielka przygoda właśnie się rozpoczyna!

 

Za wyjątkową wrażliwość, empatię i poczucie humoru ukazane w podejściu dzieci do rozwiązywania trudnych dylematów codziennych. Przemyślane, autorskie spojrzenie na problem utraty pracy przez jednego z członków rodziny i próbę poradzenia sobie z nim na różnych płaszczyznach. A także za warstwę wizualną stworzoną przepiękną kreską dodającą animacji kolejnych wymiarów interpretacyjno-znaczeniowych.

NAGRODA Zespołu Edukatorów Filmowych na 10. MFF Młode Horyzonty 2023.

 

Film otrzymał Znak Jakości Zespołu Edukatorów Filmowych!

Zwiastun: