DKF „Eroica”: „Oldboy”

29 kwietnia
wtorek 29 kwietnia 2025 o 19:00
Centrum Kultury i Sztuki
Sala koncertowa
ul. Reymonta 33
opis wydarzenia
DKF „Eroica”
Sala koncertowa, CKiS,ul. Reymonta 33
29.04.2025, godz. 19:00 „Oldboy”, bilet: 17 zł
Reżyseria: Park Chan-wook
Scenariusz: Garon Tsuchiya, Nobuaki Minegishi, Park Chan-wook
Obsada: Choi Min-sik, Yoo Ji-tae, Kang Hye-jeong, Kim Byeong-Ok
Gatunek: Dramat, Thriller
Produkcja: Korea Południowa 2004
Czas trwania: 120 min.
Dystrybucja: Velvet Spoon
☛ PRELEKCJA I DYSKUSJA: WOJTEK TUTAJ – KRYTYK FILMOWY.
Prowadzący zwyczajne życie Oh Dae-su (Choi Min-sik) zostaje porwany i uwięziony w niewielkim pokoju. Przez cały czas jedyny kontakt ze światem stanowi dla niego telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on stał się głównym podejrzanym. Gdy mężczyzna zostaje nagle uwolniony po piętnastu latach, postanawia odszukać człowieka, który zniszczył mu życie.
Środkowa część „Trylogii zemsty” Park Chan-wooka w momencie swojej premiery zdobyła blisko siedemdziesiąt nagród i nominacji, w tym Nagrodę Główną Jury na festiwalu w Cannes, a dla milionów widzów stanowiła pierwsze spotkanie z niezwykłą kinematografią koreańską. Przyczynił się do tego sam Quentin Tarantino, który w wielu wywiadach podkreślał, że „Oldboy” to jego ulubiony film.
Po dwudziestu latach od premiery, „Oldboy” wrócił na wielkie ekrany we w pełni zremasterowanej wersji 4K. Zemsta jeszcze nigdy nie wyglądała tak dobrze!
Najbardziej Tarantinowski film, którego nie nakręcił Tarantino – Jacek Sobczyński, newonce
Dwadzieścia lat później… a uderzenie równie mocne! – Michał Oleszczyk, SpoilerMaster
Szalony, emocjonalny, brutalny, śmieszny – Jakub Dębski, Kinowy Ekspres
Bez kompromisów, ale za to z wielką wizją – Marcin Prymas, Pełna Sala
DKF „Eroica” jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.
galeria
