Wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku

środa 20 maja 2020

27 maja – „Zamek w Gołuchowie i Księżniczka Rewolucja”

W tym podcaście skupię się głównie na Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej i jej mężu Janie. Na pewno nie opowiem wszystkich historii związanych z tym miejscem i z jego mieszkańcami. Ale jak zawsze mam nadzieję, że jak tylko będzie to możliwe, uda ten piękny zamek odwiedzić.

Wykładu można wysłuchać na: Zamek w Gołuchowie i Księżniczka Rewolucja 

20 maja – „Zamek Vaux le Vicomte, czyli historia człowieka z manią wielkości”

– W tym odcinku mojego podcastu, chciałabym zaprosić do wysłuchania historii człowieka, którego zaślepiła chciwość i ambicja-Nicolasa Fouquet’a.  Oczywiście, moim głównym celem jest zachęcenie moich słuchaczy do odwiedzenia wspaniałej podparyskiej rezydencji, która swoje istnienie zawdzięcza właśnie jemu – mówi Emilia Szutenbach.

Wykładu można posłuchać pod linkiem: Zamek Vaux le Vicomte, czyli historia człowieka z manią wielkości 

13 maja – „Księżna Daisy, Pani na Zamku w Księżu i w Pszczynie”

Podczas pierwszego wykładu poznacie Państwo historię Księżny Daisy, czyli Pani na Zamku w Książu i w Pszczynie.

– Chciałabym zabrać Państwa w bezpieczną podróż w czasie, do lat z przełomu wieku XIX i XX.  W tym  podcaście przybliżę Państwu bardzo popularną postać księżnej Daisy – czyli Stokrotki,  Pani na zamku w Książu i Pszczynie, kobiety niezwykle interesującej. Samym zamkom poświęcę trochę mniej uwagi ale pod moim podcastem znajdziecie Państwo linki do stron, które na pewno poszerzą Państwa wiedzę na temat samych budowli i historii tych zabytków – pisze pani Emilia.

Wykładu można posłuchać pod linkiem: Księżna Daisy, Pani na Zamku w Księżu i w Pszczynie

Plakat