Akademia SkierConu w CKiS: Jak powstaje układ scalony

czwartek 13 stycznia 2022

Bardzo krótka opowieść o tym skąd się biorą „serca” urządzeń elektronicznych, które używamy na co dzień. Gdzie jest początek  procesu? Gdzie i jak to jest robione?

dr Piotr Firek

Nauczyciel i Naukowiec (na szczęście nie szalony). Od 2006 pracownik Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki, od 2020 prodziekan ds. nauczania Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Autor i współautor ponad 160 prezentacji na konferencjach, sympozjach i warsztatach, ponad 50 artykułów naukowych.

Jego zainteresowania poza nauką skupiają się na SF – książce i (nie)dobrym kinie, numizmatyce antycznej, grach planszowych, a od siedmiu lat również na bieganiu.

 

Mistrzowie o swoich pasjach.

Akademia SkierConu to cykl prelekcji, wykładów i paneli dyskusyjnych, w ramach których Mistrzowie – naukowcy, pisarze, specjaliści w swoich dziedzinach, uchylają rąbka tajemnicy i opowiadają o fascynującym świecie wokół nas. Będzie o tym co łączy naukę z fantastyką, jak popkultura pozwala nam się rozwijać czy jak nauka dogania science-fiction.

Zapraszamy zawsze w drugi czwartek miesiąca!

Plakat