Przygoda z muzyką

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Reymonta 33
96-100 Skierniewice

Opis

„Muzyka jest czynnikiem, który wzbogaca osobowość i życie człowieka,
czyni je bogatszym, jest promieniem rozjaśniającym codzienną rzeczywistość”

 

Nie od dziś wiadomo, że gra na tych instrumentach przenosi w świat muzyki, pięknych dźwięków, odstresowuje i relaksuje. Nasze zajęcia prowadzimy w oparciu
o warsztat różnych szkół, a także aranżując utwory w taki sposób aby były dopasowane do umiejętności uczniów. Praktyczna nauka gry na instrumentach zaczyna się od podstaw w zakresie poznania nut i zapisu muzycznego.

Jesteśmy głęboko przekonani, że kontakt z muzyką nie może wynikać z obowiązku, ale musi być przede wszystkim potrzebą, gdyż tam gdzie zaczyna się obowiązek, kończy się spontaniczne zainteresowanie, a co za tym idzie, postęp w rozwoju muzycznym. Dlatego nasze zajęcia prowadzimy w sposób ciekawy niezależnie
od grupy wiekowej. To głównie poprzez zabawę wprowadzamy ucznia w świat dźwięków.

Kontakt z muzyką rozwija aktywną i twórczą wyobraźnię, ale również kształtuje nas jako ludzi wrażliwych. Wzruszenie, które towarzyszy uczniom w kontakcie z muzyką pomaga w ich wychowaniu i przygotowaniu do dorosłości.

Zapraszamy na zajęcia! Być może doświadczeni muzycy tych zajęć, będą rozwijać swoją muzyczną pasję grając w Skierniewickiej Orkiestrze Dętej.

Ceny

100zł/miesiąc
Prowadzący